ZenMate VPN Çalışmıyor Sorunu (Çözümü)

Kullanmış olduğunuz tarayıcınızda zenmate vpn çalışmıyor ise çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında ayrıntılarıyla bulabilirsiniz.

ZenMate VPN Çalışmıyor Sorunu (Çözümü)

Bu yazımızda sıkça karşılaşılan zenmate vpn çalışmıyor sorunu nasıl çözülür ondan bahsedeceğiz. Tarayıcınızda bu sorun ile karşılaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Tarayıcınızda yaşamış olduğunuz zenmate vpn sorununun çözümünden önce ZenMate VPN nedir ve ne işe yarar kısaca ondan bahsedelim.

ZenMate Nedir?

ZenMate, Google Chrome ve diğer tarayıcılar tarafından desteklenen yasaklı sitelere girebilmenize imkan sunan ve aynı zamanda proxy değişimi yapabilen bir eklentidir.

ZenMate VPN Neden Çalışmıyor?

ZenMate VPN eklentisinin tarayıcınızda çalışmamasının nedenleri şu şekilde olabilir;

 • Tarayıcınız ile alakalı sorunlar olabilir.
 • Eklentinin sunucularından kaynaklı sorunlar olabilir.

Öncelikle kullanmış olduğunuz tarayıcınız ile alakalı sorun olabilir. Tarayıcınızda yüklü olan ZenMate VPN eklentisi kaldırıp eklenti mağazası üzerinden tekrardan yüklemeyi deneyebilirsiniz.

 • Chrome’u açın.
 • Sağ üst köşeden üç noktaya tıklayın.
 • Uzantılar bölümüne gelin.
 • Ardından Uzantıları Yönet sekmesine girin.

zenmate vpn chrome

Uzantıları yönet sekmesine girdiğinizde karşınıza tarayıcınızda yüklü olan eklentilerin listesini göreceksiniz. Aynı zamanda buradan eklentileri devre dışı bırakabilir veya aktifleştirebilirsiniz.

zenmate vpn kaldırma chrome

Eklentiler listesinde ZenMate VPN eklentisini bulun. Ardından yukarıdaki görselde olduğu gibi Kaldır butonuna tıklayın. Böylece eklentiyi tarayıcınızdan tamamen kaldırmış olacaksınız.

Eklentiyi kaldırdıktan sonra eklenti mağazasına gidip ZenMate VPN’i tekrardan tarayıcınıza yükleyin. Bunu yapabilmek için şu adımları takip edin;

 • Chrome tarayıcınızı açın.
 • Sağ üst köşeden üç noktaya basın.
 • Uzantılar > Chrome Web Mağazası’nı ziyaret edin yolunu izleyin.
 • Mağaza arama kısmına “Zenmate” veya “Zenmate VPN” yazın.
 • Son olarak Chrome’a ekle butonuna tıklayın.

zenmate vpn yükleme chrome

Chrome’a ekle butonuna tıkladığınızda eklenti kurulumu başlayacak ve kısa süre içerisinde Zenmate VPN tarayıcınıza yüklenmiş olacaktır.

Zenmate vpn çalışmıyor sorunu devam ediyorsa eklenti sunucularından kaynaklı bir sorun olabilir. Bu gibi bir durumda farklı bir zaman diliminde tekrar deneyin veya farklı bir VPN eklentisi kullanın.

Bu yazımızda sizlere birçok kullanıcının tarayıcısında bulunan ZenMate VPN eklentisinin çalışmama durumu için neler yapılabilir ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Client disconnected hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Client Disconnected Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın