Client Disconnected Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda client disconnected hatası alıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri detaylı bir şekilde yazımızda bulabilirsiniz.

Client Disconnected Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda sizlere Windows bilgisayarlarda yaşanan client disconnected hatası nasıl çözülür ondan bahsedeceğiz. Bu hatanın çözümünü arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Cliient disconnected yani bağlantı kesildi hatası birçok nedenden kaynaklanabilir. Bu nedenlerden bazıları şunlardır;

  • İnternet bağlantısında kopma veya yavaşlama
  • Tarayıcı önbelleği ile alakalı sorunlar
  • DNS ayarları ile ilgili problemler
  • VPN veya Proxy hataları
  • Sunucu sorunları

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Öncelikle internet bağlantınızın sağlıklı çalıştığından emin olun. Başka bir internet sitesine erişim sağlayarak veya farklı bir mobil cihaz veya bilgisayar kullanarak bağlantınızın olup olmadığını kontrol edin. Eğer internet bağlantınızda sorun varsa modeminizi kapatıp açmayı deneyin.

Tarayıcı Önbelleğini Temizleyin

Tarayıcınızın önbelleğinin dolu olduğu durumlarda bağlantı sorunları yaşayabilirsiniz. Tarayıcınızın ayarlarına giderek “Tarama Verilerini Temizle” işlemini gerçekleştirin.

DNS Ayarlarınızı Kontrol Edin

DNS ayarlarınızda bir sorun oluşmuş olabilir. DNS sunucu ayarlarınız otomatik olarak işaretliyse manuel olarak belirli DNS sunucularını deneyebilirsiniz. Örneğin Google DNS (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) veya Cloudflare DNS (1.1.1.1 ve 1.0.0.1) gibi popüler DNS sunucularını kullanarak sorunu gidermeye çalışın.

VPN veya Proxy Kullanıyorsanız Devre Dışı Bırakın

VPN veya Proxy kullanıyorsanız bağlantı sorunları yaşayabilirsiniz. Bu gibi bir durumda VPN veya Proxy servislerini devre dışı bırakarak internete doğrudan bağlanmaya çalışın.

Sunucu Sorunu Olabilir

Bağlantı kesildi hatası, web sitesi veya site sunucularından kaynaklı olabilir. Bu durumda, yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Bir süre sonra tekrar deneyerek sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edebilirsiniz.

Yukarıda yer alan çözüm yöntemlerini sırasıyla deneyerek bu hatadan kurtulmayı deneyebilirsiniz. Yazımızda yer alan çözüm yöntemlerinden herhangi birisi hatayı çözmenize yardımcı olabilir.

Bu yazımızda sizlere client disconnected hatası çözüm yollarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda ip yapılandırma hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için İp Yapılandırma Hatası Nasıl Çözülür? (Resimli Anlatım) başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Yorum yapın