Youtube İnternete Bağlı Değilsiniz Hatası – Nasıl Çözülür?

Youtube’da video izlemek istediğinizde birtakım hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu hatalardan biriside youtube internete bağlı değilsiniz hatası ile karşılaşmaktır.

Peki bu hata neden kaynaklanır ve hatanın çözümü için neler yapabilirsiniz bu yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Youtube İnternete Bağlı Değilsiniz Hatası – Nasıl Çözülür?

Youtube uygulamasını açtınız ve video izlemek istediniz tam o sırada karşınıza internete bağlı değilsiniz hatası çıktı oldukça can sıkıcı bir durum olsa gerek.

Böyle bir sorun ile karşılaşıyorsanız öncelikle yapmanız gereken internet bağlantınızı kontrol etmek olacaktır.

Video izlediğiniz anda anlık olarak internetiniz kesilmiş olabilir. Bu gibi durumlarda youtube ağ hatası sorunu yaşarsınız.

Evinizde bulunan modeminizi kontrol ederek internet ışığının ve tüm ışıkların yandığından emin olun.

Eğer internetiniz anlık olarak kesintiye uğradıysa ve youtube üzerinden video izlerken internete bağlı değilsiniz hatası aldıysanız uygulamayı kapatıp açarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

İnternetiniz bağlı olduğu halde bu hata ile karşılaşıyorsanız bilgisayarınızda DNS ayarlarınızı değiştirmeniz etkili bir yöntem olabilir.

Bilgisayarınızdan Ağ ve Paylaşım Merkezi kısmına gelerek DNS ayarlarını açın. Daha sonra açılan sayfada otomatik dns ayarı işaretini kaldırın ve kendinize en uygun seçtiğiniz dns adreslerini kutucuklara doldurun.

Youtube ağ hatası sorunu yaşıyorsanız dns adresi girerek bu sorunu çözebilirsiniz. Eğer hangi dns adresini gireceğinizi bilmiyorsanız 8.8.8.8 – 8.8.4.4 adreslerini girebilirsiniz.

İnternet üzerinden en güncel dns adreslerini bularak onlarıda kendiniz deneyebilirsiniz. Tamamen size kalmış bir durumdur.

Dns ayarı nasıl değiştirilir bilmiyorum diyorsanız sizler için bu yazımızda bu konuyada değindik.

Bilgisayarda Dns Ayarı Nasıl Değiştirilir?

Bilgisayarınızda dns ayarı nasıl değiştirilir herhangi bir bilginiz yoksa sırasıyla bu adımları uygulayın.

Öncelikle yapmanız gereken Eğer Windows 10 ve üzeri bir işletim sistemine sahipseniz Ayarlar bölümüne giriş yapın. Win10 sürümünden daha düşük bir versiyon kullanıyorsanız denetim masasına giriş yapın.

Bu yazımızda Windows 10 sürümünü baz alarak ilerliyoruz. Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra Ağ ve İnternet sekmesine gelin.

Karşınıza çıkan sayfadan Ağ ve Paylaşım Merkezi kısmına giriş yapın. Ardından aşağıdaki görselde gösterildiği gibi bağlı olduğunuz ağın üzerine tıklayın.

dns ayarı nasıl değiştirilir

Dns ayarı nasıl değiştirilir yazımıza devam ediyoruz. Bağlı olduğunuz ağın üzerine tıkladıktan sonra aşağıdaki görselde yer aldığı gibi sırasıyla işlemleri uygulayın.

youtube ağ hatası sorunu

Dns ayarı değiştirme işlemleri bu kadar basit. Tüm bu işlemleri uyguladıktan sonra Youtube sitesine giriş yaparak internete bağlı değilsiniz hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Yukarıda yer alan işlemleri uyguladığınız halde hala sorun devam ediyorsa VPN uygulamalarınızı kapatın. Eğer VPN kullanıyorsanız youtube ağ hatası sorunu yaşayabilirsiniz.

Modeminizi kapatın ve 15 saniye kadar bekleyin. Daha sonra tekrardan açın. Tüm ışıkların geldiğinden emin olduktan sonra tekrardan youtube sitesine erişim sağlayın.

Genel olarak yazımız içerisindeki çeşitli yöntemleri uyguladığınızda youtube internete bağlı değilsiniz hatası gibi sorunlardan kurtulursunuz. Eğer kurtulamadıysanız internet sağlayıcnıızda genel bir sıkıntı olabilir.

Yorum yapın