Youtube İnternet Bağlantısı Yok Hatası – Nasıl Çözülür?

Youtube’a video izlemek için girdiğinizde youtube internet bağlantısı yok hatası ile mi karşılaşıyorsunuz? Bu sorunu ortadan kaldırmak için yapmanız gerekenleri yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Youtube İnternet Bağlantısı Yok Hatası – Nasıl Çözülür?

Video izlemek için Youtube uygulamasını açtınız ve youtube giremiyorum internet bağlantısı yok diyor dediğinizi duyar gibiyim. Sözü çok uzatmadan bu sorunu ortadan kaldırmak için yapabileceğiniz çözüm yollarından bahsedelim.

Öncelikle internet bağlantısı var ama youtube açılmıyor diyorsanız telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın. Daha sonra Uygulamalar sekmesine gelin.

Uygulamalar sekmesinde karşınıza telefonunuzda yüklü uygulamaların listesi gelecektir. Bu sayfadan Youtube uygulamasını bulun ve üzerine dokunun.

Daha sonra yapmanız gereken Youtube uygulamasının verilerini temizleme işlemini yapmak olacaktır. Verileri temizledikten sonra uygulamayı tekrardan açın.

youtube veri temizleme

Youtube internet bağlantısı yok hatası yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin. Eğer bu çözüm yolu işe yaramadıysa diğer adıma geçebilirsiniz.

Video izlemek için Youtube uygulamasını açtığınızda youtube internet bağlantı sorunu yaşıyorsanız bağlı olduğunuz ağda sorun olup olmadığını kontrol edin.

Eğer modem üzerinden bağlanıyorsanız modeminize reset atın. Modeminizi power tuşundan kapatarak 30 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın.

Modeminizin üzerindeki tüm ışıklar yandıktan sonra Youtube uygulamasına tekrardan giriş yapmaya çalışın. Muhtemelen artık youtube internet bağlantısı yok hatası almayacaksınız.

İnternete hücresel veri ile yani internet paketinizle bağlanıyorsanız Wi-Fi ile bağlanıp sorunun servis sağlayıcınızda olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Youtube uygulamasını telefonunuzdan tamamen kaldırın daha sonra Google Play üzerinden veya iOS kullanıcısı iseniz App Store üzerinden tekrardan yükleyin.

Basit bir yöntem gibi dursada uygulamayı silip tekrar yüklemek karşılaşılan birçok sorunun çözümü için etkili bir yöntem olabilir.

Youtube bu bölgede kullanılamıyor hatası yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Youtube Bu Bölgede Kullanılamıyor Hatası Çözümü başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın