Xbox Uygulaması Açılmıyor (Çözümü)

Bilgisayarınızda xbox uygulaması açılmıyor ise çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Xbox Uygulaması Açılmıyor (Çözümü)

Bu yazımızda Windows bilgisayarlarda yaşanan xbox uygulaması açılmıyor sorununa çözüm yolları ile birlikte detaylı bir şekilde değineceğiz. Bu sorunu yaşıyor ve çözümünü arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Windows bilgisayarınızda Xbox uygulamasının açılmaması birçok nedenden kaynaklanabilir. Bu sorunu çözmek adına şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Windows güncelleştirmeleriniz varsa mutlaka hepsini tamamlayın.
  • Xbox uygulamasını Ayarlar kısmından sıfırlamayı deneyin.
  • Uygulamayı bilgisayarınızdan kaldırıp Microsoft mağazası içerisinden tekrardan yüklemeyi deneyin.

İlk olarak yapmanız gereken ve en önemli unsur Windows güncelleştirmelerinizi gerçekleştirmek olacaktır. Güncelleştirmelerin eksik veya zamanında yapılmaması uygulamaların düzgün çalışmamasına sebebiyet verebilir.

  • Windows arama çubuğuna “Windows Update” yazın.
  • Açılan pencerede Güncelleştirmeleri Denetle butonuna tıklayın.

Eğer herhangi bir güncelleme var ise denetle butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkacak ve güncelleme işlemleri otomatik olarak başlayacaktır. Eğer bilgisayarınız güncel ise güncel olduğuna dair yazı göreceksiniz.

İkinci çözüm yolu olarak Xbox uygulamasını sıfırlamayı deneyin. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şu adımları takip edin;

  • Windows başlat simgesine tıklayın.
  • Ayarlar bölümüne girin.
  • Uygulamalar sekmesine gelin.
  • Listeden XBox’u bulun.

Xbox uygulaması açılmıyor 2024

Listeden Xbox uygulamasını bulun ve üzerine birkez tıklayın ardından Gelişmiş Seçenekler kısmına girin. Daha sonra sayfayı biraz aşağı indirdiğinizde yukarıdaki görselde olduğu gibi Sıfırla bölümünü göreceksiniz.

Sıfırla butonuna bastığınızda uygulama verilerinizi ve tercihlerinizin kalıcı olarak sıfırlanacağını söyleyen bir uyarı penceresi çıkacaktır. Bu kısımda tekrardan sıfırla butonuna tıklayın ve işlemi tamamlayın.

Sıfırlama işlemini gerçekleştirdikten sonra Xbox uygulamasını açmayı deneyin ve açılıp açılmadığını kontrol edin. Muhtemelen sorununuz düzelmiş olacaktır.

Tüm bunlara rağmen sorun düzelmediyse son olarak Xbox uygulamasını bilgisayarınızdan tamamen kaldırıp Microsoft Store üzerinden tekrardan yüklemeyi deneyin.

Böylece xbox uygulaması açılmıyor sorununun nedenlerini ve çözüm yollarını detaylı bir şekilde sizlere aktarmış olduk. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Windows kaç kullanıyorum bunu nasıl öğrenebilirim diye soruyorsanız Windows Kaç Kullanıyorum? – Nasıl Öğrenirim? başlıklı yazımız size yardımcı olacaktır.

Yorum yapın