Windows 11 Van 1067 Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür?

2022 yılı itibariyle artık herkes Windows 11 versiyonuna geçiş yapmaya başladı. Sürüm yeni olduğu için kullanıcılar birtakım hatalar ile karşılaşabiliyor.

Bu hatalardan biriside Valorant oyuncuları van 1067 hatası windows 11 ile karşılaşmaktadır. Bu hata neden kaynaklanır çözümü için neler yapabiliriz tüm bu soruların cevabını yazımız içerisinde sizler için yer verdik.

Windows 11 Van 1067 Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür?

Sizde Windows 11 kullanıcısıysanız ve bilgisayarınızda Valorant oyunu yüklü ise van 1067 hatası ile karşılaşmanız mümkündür.

Valorant van 1067 hatası ile karşılaşmanızın sebebi Windows 11 versiyonuna özgü olan TPM 2.0 özelliğinin devredışı olmasından kaynaklanır.

Bilgisayarınıza Windows 11’i yüklerken TPM 2.0 özelliğini aktif etmeniz gerekir aksi halde yükleme yapamazsınız.

Van 1067 hatası çözümü için Windows güncellemelerinizi kontrol edebilirsiniz. Windows 11 işletim sisteminin en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Yüklü değilse güncelleme işlemlerini gerçekleştirin.

Windows 11 sisteminiz güncel ise Valorant oyununa giriş yaparak van 1067 hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve BIOS ekranına ulaşın. BIOS menüsünde gezerek TPM 2.0 ayarını bulmaya çalışın. BIOS menüsü anakartınızın marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir.

Eğer TPM 2.0 ayarını bulamadıysanız anakartınızın marka ve modeline göre BIOS TPM 2.0 ayarı tam olarak nerede olduğunu internet üzerinden yapacağınız ufak araştırma sonucunda bulabilirsiniz.

Anakartımın marka ve modelini bilmiyorum diyorsanız yapmanız gereken oldukça basit bir yöntem mevcut.

Windows arama çubuğuna ‘cmd’ yazarak tamam diyin. Daha sonra karşınıza siyah renkte komut istemi penceresi gelecektir.

Komut istemi penceresinde sizden bir kod yazmanız istenmektedir. Buraya ‘wmic baseboard get product,Manufacturer’ yazın ve enter tuşuna basın.

anakart modeli nasıl öğrenilir

Anakartınızın modeli hakkındaki ayrıntıları yukarıdaki görseldeki gibi yazımız içerisinde verdiğimiz kodu girerek öğrenebilirsiniz.

Artık anakartınızın modelini öğrendiğinize göre bilgisayarınızı yeniden başlatıp BIOS ekranına giriş yapabilirsiniz. Ardından TPM 2.0 ayarını bulup Enable yani aktif duruma getirin.

TPM 2.0 ayarını aktif hale getirdikten sonra Valorant oyununa giriş yaparak van 1067 hatası windows 11 sorunu ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızın yeniden başlatmak en sağlıklı yol olacaktır. Windows 11 bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra Valorant oyununa giriş yapın muhtemelen artık van 1067 hatası ile karşılaşmayacaksınız.

Valorant hakkında en son gelişmeleri resmi Twitter hesabından takip edebilirsiniz.

Valorant oyununda hata kodu 40 sorunu yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Valorant Hata Kodu 40 Çözümü (2022) başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

“Windows 11 Van 1067 Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür?” üzerine 3 yorum

Yorum yapın