Whatsapp Yeni Mesajınız Olabilir Sorunu (Çözümü)

Akıllı telefonunuzda whatsapp yeni mesajınız olabilir sorunu yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Whatsapp Yeni Mesajınız Olabilir Sorunu (Çözümü)

Telefonunuzda Whatsapp uygulaması yüklü ise ve bildirim panelinde whatsapp yeni mesajınız olabilir sorunu ile karşılaşıyorsanız yapmanız gerekenler sırasıyla aşağıdaki gibidir.

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın.
  • Uygulamalar sekmesine gelin.
  • Whatsapp uygulamasını bulun.
  • Bildirimler kısmına girin.
  • Bildirimleri Göster seçeneğini pasif hale getirin.

whatsapp yeni mesajınız olabilir kapatma

WhatsApp bağlantınız kontrol ediliyor sorunu için yukarıda yer alan adımları uygulayabilirsiniz. Bu işlemi yaptığınızda Whatsapp üzerinden gelen tüm bildirimleri kapatmış olacaksınız.

Tüm bildirimleri kapattığınızda Whatsapp uygulamasından gelen aramaların veya mesajların bildirimini almayacaksınız.

Bu sorunla karşılaşmanızın birçok sebebi olabilir. Bunlardan birisi internet bağlantınızda yaşanan kopukluktan kaynaklı olabilir.

Eğer hücresel veri üzerinden internete bağlanıyorsanız sinyal gücü azalmış olabilir. Böyle bir durumda WhatsApp bağlantınız kontrol ediliyor mesaj gelmiyor sorunu yaşayabilirsiniz.

Telefonunuzda internete Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız internet bağlantınızı kontrol edin. Gerekirse modeminizi kapatıp tekrardan açmayı deneyin.

WhatsApp bağlantınız kontrol ediliyor çözümü için yapabileceğiniz tek yöntem yazımız içerisinde yer alan tüm bildirimleri kapatma işlemini yapmak olacaktır.

WhatsApp yeni mesajınız olabilir sorunu yaşıyorsanız internet hızınız düşük olabilir. İnternet hızınızı Fast adresinden kontrol ederek sorun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

İnternet hızının çok düşük olduğu durumlarda bu tarz sorunlar yaşayabilirsiniz. Eğer hız sorunu yaşıyorsanız modeminize reset atıp düzelmesini sağlayabilirsiniz.

Whatsapp senkronizasyon hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Whatsapp Senkronizasyon Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın