Whatsapp Spam Nedeniyle Kullanılamıyor (Bilgi)

Whatsapp spam nedeniyle kullanılamıyor hatası yaşıyorsanız bu sorunu ortadan kaldırmak için yapmanız gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Whatsapp Spam Nedeniyle Kullanılamıyor (Bilgi)

Bu yazımızda sizlere whatsapp spam nedeniyle kullanılamıyor konusuna değineceğiz. Bu soruna neden olan faktörler nelerdir ve çözümü için neler yapabiliriz onlardan bahsedeceğiz.

Son zamanlarda WhatsApp üzerinde bazı art niyetli kişiler, uygulamayı kötüye kullanarak spam mesajlar göndererek kullanıcıları rahatsız etmektedir. Kullanıcılar olarak bu durum oldukça can sıkıcı hâle gelmiştir.

Whatsapp uygulamasında spama neden olabilecek bazı durumlar;

  • Kullanıcıların kişisel bilgilerini çalmak amacıyla sahte mesajlar göndermek
  • Kullanıcıların telefonlarına zararlı yazılım yani virüs içeren linkler göndermek
  • Kullanıcılara göze hoş gelen çeşitli teklifler sunarak sahte ürünleri tanıtıp satmak

Yukarıda yer alan maddeler dışında birçok WhatsApp spam atma yolları mevcuttur. Bu tarz eylemler Whatsapp kullanıcılarını oldukça rahatsız etmektedir.

Whatsapp spamından korunmak için şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Tanımadığınız yabancı kişilerden gelen mesajları dikkatle incelemelisiniz.
  • Gönderilen mesajların içerisinde yer alan linklere tıklamaktan kaçınmalısınız.
  • Kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmamalısınız.
  • Whatsapp üzerinde ürün satışı yapan kişilere karşı dikkatli ve temkinli olmalısınız.

Whatsapp üzerinden gelen her linke tıklamamaya özen göstermelisiniz. Linke tıkladığınızda farkında olmadan telefonunuza üçüncü parti uygulama veya zararlı yazılım indirebilirsiniz.

Bu tarz durumlardan korunmak için telefonunuzun Ayarlar bölümüne giderek Bilinmeyen Kaynaklar İzin Ver kısmını kapalı hâle getirebilirsiniz. Bu özelliği kapalı hâle getirdinizde uygulama mağazası dışında herhangi biryerden telefonunuza uygulama yüklemeye kalktığınızda otomatik olarak engellenecektir.

Telefon numaranız WhatsApp kullanımı yasaklandı

Eğer hesabınız spam nedeniyle kapandıysa yukarıdaki görselde olduğu gibi Whatsapp’ı açtığınızda “Telefon numaranız WhatsApp kullanımı yasaklandı” şeklinde ibare görürsünüz.

WhatsApp Spam Kaldırma

Hesabınızda herhangi bir politika ihlali yapmamanıza rağmen yanlışlıkla yasaklandığını düşünüyorsanız şu adımları izleyebilirsiniz;

whatsapp spam kaldırma

Whatsapp spam kaldırma işlemi için açılan sayfada Whatsapp Messenger başlığının altında yer alan mavi renkli bizimle iletişime geçin kısmına basın.

Karşınıza WhatsApp yasak kaldırma formu gelecektir. Burada yapmanız gerenler telefon numaranızı, e posta adresinizi, Whatsapp’ı kullanmış olduğunuz cihazınızı belirtip son olarak yaşamış olduğunuz sorunu dile getirip hesabın incelenmesi için talep gönderebilirsiniz.

Whatsapp Spam Ne Zaman Kalkar?

Whatsapp hesabınızda eğer spam yasağı bulunuyorsa ve spam kaldırmak için destek ekibine talep yolladıysanız tahmini olarak ortalama 1 hafta içerisinde size olumlu veya olumsuz şekilde geri dönüş yapılacaktır.

Bu yazımızda sizlere whatsapp spam nedeniyle kullanılamıyor konusu hakkında detaylı bilgiye yer verdik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Whatsapp kod gelmiyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için WhatsApp Kod Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

“Whatsapp Spam Nedeniyle Kullanılamıyor (Bilgi)” üzerine bir yorum

  1. WhatsApp kulamına yasaklanmış lütfen tekrar açılması çok çok özür diliyorum yanlışlık Mesaz yazılmış

    Yanıtla
Yorum yapın