Valorant Grup Hazır Değil Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda valorant grup hazır değil hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Valorant Grup Hazır Değil Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda oyunseverlerin oynamış olduğu Valorant oyununda yaşanan valorant grup hazır değil hatası neden kaynaklanır ve nasıl çözülür ondan bahsedeceğiz.

Valorant oyunu içerisinde maç başlatmak istediğinizde “Grup üyeleri hazır değil” şeklinde uyarı yazısı ile karşılaşıyorsanız olası nedenleri şu şekildedir;

  • Oyun sunucularında bakım veya arıza olabilir.
  • İnternet bağlantınız kopmuş olabilir.
  • Oyunun güncel versiyonu yüklü olmayabilir.

valorant grup üyeleri hazır değil hatası

Valorant oyununda herhangi bir maça başlamak istediğinizde “Grup üyeleri hazır değil” ibaresi görüyorsanız muhtemelen oyun sunucularından kaynaklı geçici sorundan kaynaklıdır.

Oyun sunucularında rutin olarak gerçekleştirilen bakım çalışması olabilir. Bunun yanı sıra oyun sunucularında teknik bir arıza meydana gelmiş olabilir. Böyle bir durumda teknik ekip tarafından sorunun giderilmesini beklemekten başka yapabileceğiniz bir işlem yoktur.

Valorant grup üyeleri hazır değil hatası ile karşılaşmanızın bir diğer sebebi internet bağlantınızda kopma meydana gelmiş olabilir. İnternet bağlantınızı kontrol edin ve gerekirse modeminize reset atın.

Modeminizi güç tuşundan kapatın ve 1 dakika kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Modem üzerinde yer alan ışıklar yandıktan sonra bilgisayarınızdan internete bağlanıp bağlanmadığınızı kontrol edin.

Bilgisayarınızda internet bağlantısı sorunsuz bir şekilde gerçekleştikten sonra Valorant oyununu açın ve bir maç başlatmayı deneyin. Oyunu başlatmaya çalıştığınızda grup üyeleri hazır değil yazısı ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Son olarak bilgisayarınızda yüklü olan Valorant oyununu güncel tutmaya özen gösterin. Eğer eski bir sürümü yüklü ise bu tarz sorunlar ile karşılaşmanız olasıdır.

Tüm bunlara ek olarak bilgisayarınızda DNS temizliği yapabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şu adımları izleyin;

  • Windows arama çubuğuna “cmd” yazın.
  • Komut İstemine sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştırın.

Valorant bağlantı hatası

Komut istemi penceresini yönetici olarak çalıştırdıktan sonra aşağıda yer alan kodları sırasıyla girip enter diyin.

  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /registerdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • netsh winsock reset

Bu kodları girdikten sonra yapılan değişikliklerin etkili olabilmesi adına bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra Valorant oyununa girerek sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edebilirsiniz.

Böylece sizlere valorant grup hazır değil hatası nasıl çözülür detaylı bir şekilde bahsetmiş olduk. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Valorant oyununu açmak istediğinizde vanguard hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Valorant Vanguard Hatası (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın