Valorant DirectX Runtime Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda Valorant oyununu açmak istediğinizde valorant directx runtime hatası yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Valorant DirectX Runtime Hatası (Çözümü)

Bilgisayarlarda yüklü olan Valorant oyununu açarken valorant directx runtime hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Öncelikle bilgisayarınıza DirectX yüklemeniz gerekmektedir. Bilgisayarınızda DirectX yüklü değilse veya güncel değilse bu tarz sorunlar ile karşılaşmanız olasıdır.

Yukarıda yer alan linkten DirectX dosyasını bilgisayarınıza indirin. İndirdikten sonra zip dosyasına çift tıklayarak içine girin. Ardından içerisinde yer alan ValorantHata adlı klasörü masaüstünüze sürükleyin.

DirectX Runtime Hatası Çözümü

Masaüstüne sürüklemiş olduğunuz ValorantHata adlı klasörün içerisine çift tıklayarak girin. Ardından klasör içerisinde yer alan bütün dosyaları klavyenizden CTRL + A kombinasyonu ile tümünü seçin ardından CTRL + C kombinasyonu ile kopyalayın.

Buraya kadar herşey yolunda gittiyse DirectX runtime Valorant windows 10 çözümüne devam edelim. Kopyalamış olduğumuz dosyaları nereye yapıştırcaz diye soruyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

  • Masaüstünde yer alan Valorant oyununa sağ tıklayın.
  • Dosya konumunu aç diyin.
  • Açılan klasöre kopyalamış olduğunuz dosyaları CTRL + V kombinasyonu ile yapıştırın.

Oyunun kurulu olduğu dizine DirectX dosyalarını yapıştırdıktan sonra geriye son bir adım kalıyor. Kopyalamış olduğunuz DirectX dosyalarını başka bir klasöre daha yapıştırmanız gerekecektir.

DirectX Runtime Valorant

Bilgisayarınızda C:\Riot Games\VALORANT\Live yolunu izleyin. Live adlı klasörün içerisine kopyalamış olduğunuz DirectX dosyalarını yapıştırın. Artık oyuna sorunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere valorant directx runtime hatası çözümünden bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Valorant yeniden başlatma hatası yaşıyorsanız çözümü için Valorant Yeniden Başlatma Hatası [Çözümü] başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın