Valorant 152 Hata Kodu Ne Anlama Gelir?

Valorant 152 hata kodu ne anlama gelir bilmiyorsanız yazımız içerisinde yer alan detaylı bilgileri okuyarak bu soruya cevap bulabilirsiniz.

Valorant 152 Hata Kodu Ne Anlama Gelir?

Bu yazımızda sizler için Valorant 152 hata kodu ne anlama gelir bu konu üzerinde duracağız ve detaylı bir şekilde cevaplandıracağız. Oyunu açtığınızda 152 hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Öncelikle şunu belirtmek gerekirse Valorant oyununu açmaya çalıştığınızda karşınıza çıkan 152 hata penceresi bilgisayarınız veya internet bağlantınız ile alakalı değildir.

Bu hata ile karşılaşıyorsanız bilgisayarınızın HWID ban yediği anlamına gelir. Nedir bu HWID ban diye soracak olursanız kullandığınız bilgisayarınızın Valorant tarafından engellenmesidir.

HWID ban yemenizin başlıca sebeplerinden birisi oyun içerisinde çeşitli hile programlarını kullanmanızdan kaynaklıdır. Eğer oyun içerisinde hile kullandıysanız HWID ban yemeniz kaçınılmaz olacaktır.

hwid ban nedir

HWID Ban Nedir?

HWID ban bilgisayarınızda yer alan sistem bileşenleri ile bir daha ban yediğiniz platforma girememenizi sağlar. Bir nevi engel görevi görmektedir. Bu ban çeşidinin bilgisayarınıza herhangi bir zararı yoktur aksine oyunlar içerisinde hile kullanmamanızı öğrenmeniz için etkili bir yöntemdir.

Bu durumun üstesinden gelmek için internette bulunan HWID spoofer programları tercih edilmektedir. Ancak bu programları tercih ederken güvenilir sitelerden indirme işlemi yapmaya dikkat etmekte fayda vardır.

Hiçbir program fayda sağlamaz ise son çare olarak bilgisayarınızda yer alan hard disk ve anakartınızı yenilemeyi deneyebilirsiniz. Fakat bu durum maliyet açısından pekte tercih edilmemektedir.

Böylece Valorant 152 hata kodu ne anlama gelir detaylı bir şekilde bahsetmiş olduk. Konu hakkındaki olumlu veya olumsuz görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Bilgisayarınızda Valorant Vanguard hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Valorant Vanguard Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın