Twitter İçerik Mevcut Değil Hatası Nasıl Çözülür?

Twitter kullanıcıları son günlerde twitter içerik mevcut değil hatası ile karşılaşıyorlar. Bu hatanın neden kaynaklandığını merak edenler internette araştırma yapmaya başladı.

Peki twitter içerik mevcut değil hatası nasıl çözülür? Bu hatanın çözümü için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Son zamanlarda sıkça rastlanılan içerik mevcut değil hatası sorununu ortadan kaldırmak için ne yapmamız gerekiyor.

Twitter İçerik Mevcut Değil Hatası Nasıl Çözülür?

En çok kullanılan sosyal medya platformu olan Twitter’da birtakım hatalar meydana gelebiliyor. Bu hatalardan biriside twitter kullanıcılarının içerik mevcut değil hatası ile karşılaşmalarıdır.

Peki bu hata neden kaynaklanıyor diye hiç merak ettiniz mi? Eğer merak ettiyseniz cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Twitter içerik mevcut değil hatası eskiden de kullanıcıların karşısına çıkıyordu. Fakat son dönemlerde twitter kullanıcılarını bu hata ile sıkça karşılaşınca google üzerinde hatanın çözümü için araştırma yapılmaya başlandı.

Bu sorun sizden kaynaklı bir sorun değildir. Twitter içerik mevcut değil hatası sunucularda yaşanan problemden dolayı karşımıza çıkmaktadır.

Yani sizin yapabileceğiniz sorunu çözebileceğiniz bir durum söz konusu değildir.

Twitter içerik mevcut değil hatası çözümü için tek yapmanız gereken en kısa sürede bu hatanın Twitter teknik ekibi tarafından çözülmesini beklemek olacaktır.

Twitter’da zaman zaman bu tür hatalar meydana gelebiliyor. Çoğu zaman kullanıcıdan kaynaklı olmuyor. Daha çok sunuculardan kaynaklı hatalar meydana geliyor.

Twitter Güncel Arızaları Takip Etme

En popüler sosyal medya platformu olan Twitter’da yaşanılan hataları veya arızaları takip edebileceğinizi biliyor muydunuz?

Twitter hataları ve arızaları takip etmek için öncelikle yapmanız gereken https://downdetector.web.tr adresini ziyaret etmek olacaktır.

Yukarıdaki internet sitesini ziyaret ettikten sonra yaşadığınız problemi site içerisinde yer alan arama çubuğuna yazabilirsiniz.

downdetector twitter

Arama çubuğuna örneğin Twitter yazdığınızda en son yaşanılan problemleri downdetector sitesi karşınıza çıkaracaktır.

Sizlerde bu internet sitesini kullanarak sadece twitter değil birçok hizmetin problemlerini aratabilir ve öğrenebilirsiniz.

Twitter Askıya Alınan Hesabı Açma

Twitter hesabınızın askıya alınmasında birçok neden vardır. Bunlar uygun olmayan içerik paylaşmanız, birden çok kişiyi üst üste takip etmeniz veya birden çok gönderiyi hızlı şekilde beğenmeniz, şahsa hakaret, takipçi kazanma sitelerini kullanmanız gibi birçok nedenden kaynaklanmaktadır.

Twitter takipçi kazanma sitelerini kullanmanızı önermiyoruz. Çünkü bu tür siteler sizin hesaplarınızı çalabilir veya hesabınızın kapanmasına neden olabilir.

Peki askıya alınan bir twitter hesabımız varsa nasıl açabiliriz. Askıya alınan twitter hesabını açmak için öncelikle yapmanız gereken bu linkten twitter yardım merkezini açın.

twitter askıya alınan hesap açma

Twitter yardım merkezi sayfasından Askıya alınmış veya kilitlenmiş olan hesap sekmesine giriş yapın. Burada gerekli olan tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurun.

Formu doldurabilmeniz için twitter hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra askıya alınan hesabı açma formunu doldurabilirsiniz.

Formu doldururken sorununuzu türkçe veya ingilizce olarak anlatabilirsiniz. İngilizce olarak anlatmak istiyorsanız aşağıdaki hazır metni kullanabilirsiniz.

Hi, you suspend my account: I am sorry for breaking rules. I accept my mistake. I won’t break rules anymore. I will be very happy if you give me permission to login my account.

Twitter hesabını açmak için bu hazır metni kullanarak formu gönderdiğinizde twitter ekibi hesabınızı kısa süre içerisinde inceleyecek ve size geri dönüş yapacaktır.

Twitter askıya alınan hesabı açmak için göndermiş olduğunuz formdan ortalama 1-2 hafta sonra size e-mail ile geri dönüş yapacaklardır.

Bu yazımızda sizler için twitter içerik mevcut değil hatası neden kaynaklanır ve nasıl çözülür onu paylaştık. Umarım bu yazımız sorununuzu çözmede yardımcı bir kaynak olur.

Twitter’da sınıra ulaşıldı yazısı ile karşılaşıyorsanız bunun nedenini ve çözüm yollarını Twitter Sınıra Ulaşıldı Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın