Twitter Durduruldu Hatası – Nasıl Çözülür?

Twitter uygulamasını telefonunuzda açmak istediğinizde twitter durduruldu hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Twitter Durduruldu Hatası – Nasıl Çözülür?

Twitter uygulamasını akıllı telefonunuzda açmak istediğinizde twitter durduruldu hatası ile mi karşılaşıyorsunuz? Öyleyse yazımız içerisindeki yöntemleri deneyerek bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Android cihazların can sıkıcı problemi uygulamaları açarken durduruldu hatası ile karşılaşmaktır. Bu hatadan kurtulabilmek için yazımızın devamında yer alan yöntemleri sırasıyla deneyin.

 • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın.
 • Uygulamalar sekmesine gelin.
 • Twitter uygulamasını bulun.
 • Depolama sekmesine girin.
 • Verileri temizle işlemini gerçekleştirin.

twitter verileri temizleme

Uygulamanın verilerini temizleme işlemi yaşanılan durduruldu hatası çözümü için etkili bir yoldur. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Twitter uygulamasını açmaya çalışın ve herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edin.

Eğer bu yöntem işe yaramadıysa Twitter uygulamasını telefonunuzdan tamamen kaldırın. Ardından Google Play mağazası üzerinden tekrardan yükleyin.

Uygulamayı kaldırıp tekrardan yüklemek yaşanılan twitter durduruldu hatası çözümü için bazı zamanlar yeterli olabilmektedir.

Telefonunuzun depolama alanının yeterli olup olmadığını kontrol edin. Telefon hafızasının dolu olduğu zamanlarda bu tarz problemler yaşanabilir.

Akıllı telefonunuzda yer alan gereksiz ve uzun süredir kullanmadığınız uygulamaları silerek cihazınızda yer açın.

Twitter uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Google Play mağazasını açın.
 • Arama kısmına “Twitter” yazın.
 • Eğer Güncelle butonu görüyorsanız mutlaka güncelleme işlemini gerçekleştirin.

Eğer mağaza içerisinde Twitter uygulamasını bir türlü bulamadıysanız Twitter – Google Play buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Uygulamanın eski sürümde kalması bu tarz hatalar ile karşılaşmanıza sebebiyet verebilir. O yüzden telefonunuzda yüklü olan uygulamaları her zaman güncel tutmaya özen gösterin.

Android sisteminizin güncel olup olmadığını kontrol edin. Bunun için Ayarlar > Telefon Hakkında > Yazılım yolunu izleyin ve güncellemeleri kontrol ederek herhangi bir güncelleme olup olmadığına bakın.

Diğer bir yöntem olarak uygulamayı durdurmaya zorlama işlemini gerçekleştirin. Bunun için aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

 • Telefonunuzun Ayarlar kısmına girin.
 • Uygulamalar sekmesine gelin.
 • Twitter uygulamasını bulun ve üzerine dokunun.
 • Durdurmaya Zorla seçeneğini seçin.

Durdurmaya zorla işlemini gerçekleştirdikten sonra Twitter uygulamasını açmaya çalışın ve twitter durduruldu hatası ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

En son çare olarak telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürün. Bunu yapmadan önce kişisel verilerinizin kaybolmaması için mutlaka yedekleme işlemini gerçekleştirin.

Twitter uygulamasında sınıra ulaşıldı hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Twitter Sınıra Ulaşıldı Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın