Twitch 2000 Network Error (Çözümü)

PC veya mobilde twitch 2000 network error sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Twitch 2000 Network Error (Çözümü)

Bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda twitch 2000 network error sorunu yaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz. Yazımız içerisinde yer alan adımları takip ederek bu sorunu çözebilirsiniz.

Twitch platformuna girmek istediğinizde twitch ağ hatası 2000 sorunu yaşıyorsanız çözümü için şu adımları izleyebilirsiniz;

 • Google Chrome tarayıcınızı açın.
 • Sağ üst kısımdan üç noktaya dokunun.
 • Ayarlar bölümüne girin.
 • Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik yolunu izleyin.

tarayıcı önbellek temizleme

Gizlilik ve Güvenlik sekmesinde yer alan Tarama verilerini temizle seçeneğine tıklayın. Ardından açılan pencerede Gelişmiş sekmesine gelin ve Zaman aralığı kısmını Tüm zamanlar yapın.

Daha sonra Gelişmiş sekmesinde yukarıda yer alan görselde olduğu gibi tüm seçenekleri işaretleyin ve Verileri temizle diyerek tarayıcınızın geçmişini temizleme işlemini tamamlayın.

Tarayıcınızın geçmişini temizledikten sonra Twitch platformuna giriş yapın ve twitch ağ hatası 2000 sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin. Muhtemelen sorun düzelmiş olacaktır.

Eğer mobil cihazınızda Twitch uygulaması yüklü ise ve 2000 hatası ile karşılaşıyorsanız uygulamanın önbelleğini temizleyin. Bunu için şu adımları izleyin;

 • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
 • Uygulamalar > Twitch yolunu izleyin.
 • Depolama kısmına gelin.
 • Önbelleği temizle seçeneğine dokunun.

twitch önbellek temizleme

Yukarıdaki adımları takip ederek Twitch uygulamasının önbelleğini kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Önbellek temizleme işleminden sonra Twitch uygulamasını açın ve twitch 2000 network error uyarısı alıp almadığınızı kontrol edin.

Bilgisayarınızda Twitch programı yüklü ise ve tüm bunlara rağmen sorun devam ediyorsa Windows Güvenliği programını açın ve Twitch’e izin verin. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki yolu izleyin.

 • Windows arama çubuğuna “Windows Güvenliği” yazın.
 • Virüs ve tehdit koruması sekmesine gelin.
 • Virüs ve tehdit koruması ayarları yazan kısımda yer alan Ayarları yönet seçeneğine tıklayın.

twitch 2000 ağ hatası

Virüs ve tehdit koruması ayarları sekmesinde aşağı kısıma gelin ve Dışlamalar bölümüne girin. Dışlamalar bölümünde Bir dışlama ekle butonuna tıklayın ve Dosya diyerek Twitch programını seçin.

Tüm bunları yaptıktan sonra bilgisayarınızda yüklü Twitch programını açın ve twitch 2000 network error uyarısı alıp almadığınızı kontrol edin. Sorun düzelmez ise Windows Güvenliğini geçici olarak devre dışı bırakarak hatayı çözmeyi deneyin.

Windows 11 bilgisayara sahipseniz ve defender kapatma nasıl yapılır bilmiyorsanız Windows 11 Defender Kapatma (Kalıcı Yöntem) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın