Tübitak Sitesi Neden Açılmıyor (Çözümü)

Bilgisayarda veya telefonda tübitak sitesi neden açılmıyor sorununun çözüm yollarını yazımızın içerisinde tüm detaylarıyla bulabilirsiniz.

Tübitak Sitesi Neden Açılmıyor (Çözümü)

Bu yazımızı arama motorunda tübitak sitesi neden açılmıyor sorgusunu yapan kullanıcılar için hazırladık. Bu sorunu yaşıyor ve çözümü için bir yol arıyorsanız tam yerindesiniz.

Tübitak sitesine erişim sağlayamıyorsanız olası nedenleri şu şekilde olabilir:

  • İnternet bağlantınız ile alakalı sorular
  • Tarayıcınız ile alakalı sorunlar
  • Site sunucularıyla alakalı sorunlar

Tübitak resmi websitesine giremiyorsanız ilk olarak internet bağlantınızı kontrol edin. Bağlantınızda anlık olarak kopma veya yavaşlama meydana gelmiş olabilir. Bu gibi bir durumu ortadan kaldırmak adına modeminizi güç tuşundan kapatıp 1 dakika kadar bekledikten sonra tekrardan açın.

Modem üzerindeki tüm ışıklar yandıktan sonra cihazınızdan tarayıcınıza giriş yapın ve adres çubuğuna Tübitak web adresini yazarak erişim sağlamayı deneyin. Muhtemelen sorunsuz bir şekilde giriş yapabileceksiniz.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa kullanmış olduğunuz tarayıcınız ile alakalı bir sorun olabilir. Böyle bir durumda tarayıcınızın çerezlerini ve verilerini temizlemek sorunu düzeltebilir. Bunun için şu yolu takip edin:

  • Chrome tarayıcısını açın.
  • Sağ üst köşeden üç noktaya tıklayın.
  • Ayarlar bölümüne girin.
  • Sol kısımdan Gizlilik ve Güvenlik sekmesine gelin.

chrome önbellek temizleme

Gizlilik ve Güvenlik sekmesinde yer alan Tarama verilerini sil seçeneğine tıklayın. Ardından yukarıdaki görselde olduğu gibi gerekli işaretlemeleri yaptıktan sonra verileri temizle butonuna tıklayın.

Tarayıcınızı verileri temizleme işlemini bitirdikten sonra kapatın. Ardından tekrardan açın. Daha sonra Tübitak sitesine erişim sağlamayı deneyin ve herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edin.

Tübitak resmi websitesine erişim sağlayamıyorsanız sitenin sunucularıyla alakalı bir sorun olabilir. Eğer böyle bir durum yaşanıyorsa farklı bir zaman diliminde siteye tekrardan erişmeyi deneyebilirsiniz.

Böylece tübitak sitesi neden açılmıyor sorusunu detaylı bir şekilde yanıtlamış olduk. Bu konu ile alakalı görüşlerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

MHRS’ye erişim sağlayamıyorsanız ve çözüm yolunu arıyorsanız MHRS Neden Açılmıyor (Çözümü) başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın