TRT 4K Açılmıyor Samsung TV (Çözümü)

Samsung marka akıllı televizyona sahipseniz ve trt 4k açılmıyor samsung tv sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

TRT 4K Açılmıyor Samsung TV (Çözümü)

Dünya kupası maçlarını izleyebilmek için TRT 4K kanalını açmak istediğinizde trt 4k açılmıyor samsung tv problemi ile karşılaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Samsung televizyonunuzda öncelikle yapmanız gereken yeni TRT’nin yeni frekanslarını girmek olacaktır. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

  • Kumanda üzerinde bulunan menü tuşuna basın.
  • Açılan pencerede Yayın sekmesine gelin.
  • Yayın sekmesinde Uzman Ayarları bölümüne girin.

Uzman ayarlarına girmek için bazı Samsung televizyonlarda şifre isteyebilir. Bu durumda yapmanız gereken “0000” şeklinde şifreyi girmek olacaktır.

Uzman ayarları kısmında Manuel Ayarlama seçeneğine girin. Karşınıza uydu listesi gelecektir. Buradan Turksat 42E olanı seçin. Ardından aşağıda yer alan yeni trt frekanslarını girin.

  • Transponder(Frekans) : 11767
  • Polazirasyon(Kutulaşma) : V (Dikey)
  • Sembol oranı (Simge Hızı) : 15000

samsung tv trt frekansı

Yukarıdaki bilgileri eksiksiz bir şekilde görselde olduğu gibi girdikten sonra kumandadan aşağı tuşuna basıp Kaydet butonuna gelin ve kaydet diyerek tarama işlemini başlatın.

Kaydet dedikten sonra Ara butonuna tıklayarak tarama işlemini gerçekleştirin. Tarama işlemi bittikten sonra TRT kanalları başarılı bir şekilde açılacaktır.

Tarama işleminden sonra yeni eklenen kanallar sıralama olarak en aşağıda kalacağı için bunları düzenleme yaparak en üst kısımlara getirebilirsiniz.

ÖNEMLİ: Televizyonunuz 4K özelliğini desteklemiyorsa TRT 4K kanalını açamazsınız. Kanal açılsa bile sadece sesi duyabilir görüntüyü alamazsınız.

Bu yazımızda sizlere trt 4k açılmıyor samsung tv sorunu nasıl çözülür ondan bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

TRT1 kanalını bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan izlemek isterseniz buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden canlı olarak izleyebilirsiniz.

Samsung TV bu web sayfası kullanılamıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için Samsung TV Bu Web Sayfası Kullanılamıyor Hatası Çözümü başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın