TKYS Neden Açılmıyor (Çözümü)

Bilgisayarda veya mobil cihazda tkys neden açılmıyor diye soruyorsanız bunun cevabını ve çözüm yollarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

TKYS Neden Açılmıyor (Çözümü)

Bu yazımızda tkys neden açılmıyor konusuna nedenleri ve çözüm yolları ile birlikte detaylı bir şekilde değineceğiz. Bu konuyu araştırıyor ve çözüm yollarını arıyosanız doğru yerdesiniz demektir.

Öncelikle TKYS nedir kısaca ondan bahsedelim. Kısaltma olarak TKYS yani Taşınır Kayıt ve Yönetim Sistemi taşınır işlemleri ile alakalı harcama ve muhasebe işlemlerinin elektronik ortama aktarılmış halidir.

TKYS’ye Nasıl Girilir?

Taşınır Kayıt ve Yönetim sistemine giriş yapabilmek için şu adımları izleyin;

KBS Taşınır giriş

T.C. Kimlik numaranız ve şifrenizi girdikten sonra üçüncü kısımda sizleri yukarıdaki görselde olduğu gibi Güvenlik resmi bölümü karşılayacaktır. Burada sizlerde görünen görselde yer alan harf veya rakamları doğru bir şekilde girdikten sonra sisteme başarılı bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

TKYS Giriş Ekranı Açılmıyor Nasıl Çözülür?

TKYS giriş ekranını görüntüleyemiyorsanız veya tarayıcınızda açılmıyorsa nedenleri şu şekilde olabilir;

  • Tarayıcınız ile alakalı sorunlar olabilir.
  • İnternet bağlantınız kopmuş veya bağlantınız zayıflamış olabilir.
  • Site sunucuları ile alakalı geçici sorunlar olabilir.
  • Sitenin URL adresi değişmiş olabilir.

İlk olarak tarayıcınızda sorun olup olmadığını kontrol edin. Bunu kontrol edebilmek için örneğin Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız Opera, Edge, Firefox gibi farklı tarayıcılar üzerinden TKYS giriş ekranına erişmeyi deneyebilirsiniz.

Taşınır Kayıt ve Yönetim Sistemine giriş yapmak istediğinizde tkys neden açılmıyor sorusunu soruyor olabilirsiniz. Bu soruya cevap vermek gerekirse internet bağlantınızdan kaynaklı olabilir.

İnternet bağlantınız siteye erişim sağlarken anlık olarak kopmuş olabilir veya bağlantı hızınız yavaş olabilir. Bu durumu çözebilmek adına modeminizi kapatıp açmayı deneyebilirsiniz.

TKYS giriş ekranına ulaşamıyorsanız site sunucularından kaynaklı geçici bir sorun olabilir. Sunucularda sorun yaratacak en önemli nedenlerden birisi yoğunluk yaşanmasıdır. Farklı bir zaman diliminde siteye erişim sağlamayı deneyebilir sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edebilirsiniz.

Son olarak TKYS’ye giriş yapmak istediğinizde geçerli URL adresi değişmiş olabilir. Böyle bir durumda ilgili sitenin sosyal medya hesaplarını takip ederek herhangi bir adres değişikliği olup olmadığını teyit edebilirsiniz.

Böylece tkys neden açılmıyor sorununu nedenleri ve çözüm yolları ile birlikte detaylı olarak ele almış olduk. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Google Chrome tarayıcınızda bağlantınız gizli değil hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Chrome Bağlantınız Gizli Değil Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın