Tiktok Video Oynatılamıyor Hatası (Çözümü)

Tiktok video oynatılamıyor hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Tiktok Video Oynatılamıyor Hatası (Çözümü)

Android veya iOS cihazınızda Tiktok uygulaması yüklü ise ve uygulamayı açtığınızda tiktok video oynatılamıyor hatası alıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Öncelikle yaşamış olduğunuz sorun bir veya birden fazla nedenden kaynaklanabilir. Sorunu çözmek için sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayın.

  • İnternet bağlantınızı kontrol edin.
  • Tiktok uygulamasının önbelleğini temizleyin.
  • Sunucularda yaşanan genel bir sorun olup olmadığını teyit edin.

Tiktok neden açılmıyor sorununa ilk çözüm olarak internet bağlantınızı kontrol edin. Anlık olarak internetinizde kopma yaşamış olabilirsiniz.

WiFi üzerinden bağlanıyorsanız modeminize reset atmayı deneyin. Eğer hücresel veri kullanıyorsanız kapatıp tekrardan açmayı deneyebilirsiniz.

Modeminizi güç tuşundan kapatıp 30 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Ardından modeminiz internete bağlandıktan sonra cihazınızdan Tiktok uygulamasını açmayı deneyin ve herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun düzelmiyorsa tiktok uygulamasının önbelleğini temizlemeyi deneyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şu adımları izleyin;

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidin.
  • Uygulamalar sekmesine gelin.
  • Tiktok uygulamasını bulun.
  • Depolama kısmına girin.
  • Önbellek temizleme işlemini gerçekleştirin.

tiktok önbellek temizleme

Yukarıdaki adımları izleyerek Tiktok uygulamasının önbelleğini kolayca temizlemeyebilirsiniz. Temizleme işleminden sonra uygulamayı açın ve tiktok video oynatılamıyor hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Tüm bunlara rağmen sorun düzelmediyse sorun sizden kaynaklı olmayabilir. Yaşamış olduğunuz sorun Tiktok sunucularından kaynaklanabilir.

Tiktok sunucularında herhangi bir arıza meydana geldiyse bu tarz sorunlar yaşayabilirsiniz.

Tiktok uygulamasında genel bir sorun olup olmadığını teyit etmek için DownDetector adlı websitesini ziyaret edebilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz site içerisinde en güncel arızaları görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere tiktok video oynatılamıyor hatası çözüm yollarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Tiktok durduruldu hatası alıyorsanız çözümü için TikTok Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür? – Kesin Çözümü başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın