Tiktok Para Hesaplama Nasıl Yapılır?

Gün geçtikçe sosyal medya platformu olan Tiktok’ta kullanıcı sayısı kat ve kat artıyor. Hal böyle olunca içerik üreticileri düzenli olarak video yükleyerek kazanç sağlıyor.

Tiktok para hesaplama nasıl yapılır veya para hesaplayıcı var mı diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Tiktok Para Hesaplama Nasıl Yapılır?

Hemen hemen herkesin kullandığı platfrom Tiktok’ta kazanç sağlamak için insanlar canlı yayın açmaktadır.

Peki Tiktok’ta canlı yayın yaparak para nasıl kazanılıyor diye soracak olursanız izleyicilerden gelen hediyeler sayesinde içerik üreticileri para kazanmaktadır.

Canlı yayında gönderilen hediyeler sayesinde Tiktok’ta kazanç sağlanabiliyor. Daha çok genç kesimin olduğu bu platforma para kazanma olayı olduğu için yavaş yavaş her yaştan insan gelmeye başladı.

Tiktok para hesaplama nasıl yapılır diye soracak olursanız canlı yayın esnasında izleyicilerden gelen hediyeler üzerinden hesaplama yapılmaktadır.

Hediye gönderebilmek için öncelikle jeton satın almanız gerekiyor. 2022 yılına ait en güncel tiktok jeton fiyatları aşağıda yer almaktadır.

  • 70 Jeton: 6,69 Türk Lirası
  • 350 Jeton: 33,99 Türk Lirası
  • 1400 Jeton: 134,99 Türk Lirası
  • 3500 Jeton: 339,99 Türk Lirası
  • 7000 Jeton: 679,99 Türk Lirası

Yukarıdaki fiyatlara baktığımızda 1 jeton ortalama 0,10 TL gibi bir rakama denk gelmektedir. Satış fiyatında ise 1 jeton ortalama 0,035 TL’ye yakın bir rakama denk geliyor. Jetonların satış fiyatını baz almanız gerekir. Canlı yayın sonunda biriken hediyelerin yani jetonların satış fiyatıyla çarpılması gerekir.

Tiktok para hesaplama yapmak için böyle uğraşmak yerine tiktok para hesaplayıcı hazır siteleri kullanabilirsiniz.

Tiktok para hesaplayıcı sitesi hangisi diye soruyorsanız tarayıcınızın adres çubuğuna exolyt.com/tr yazmanız yeterlidir.

Siteye giriş yaptığınızda sizden Tiktok kullanıcı adı istenecektir. Buraya tiktok kazanç hesaplama işlemi yapmak istediğiniz kullanıcı adını girin.

Bu sitedeki veriler tamamen tahmine dayalıdır. Birebir gerçek rakamları yansıtmamaktadır. Video başına tahmini kazançları göstermektedir.

Titkok kazanç hesaplama siteleri arasında en çok tercih edilen site yazımız içerisinde verdiğimiz sitedir. Ayrıca tiktok fenomenlerininde bu siteyi kullandığı söylenmektedir.

Tiktok İçerik Üreticileri Nasıl Para Kazanıyor?

Tiktok içerik üreticilerinin nasıl para kazandığı en çok merak edilen konulardan birisidir. İnternette tiktokçular nasıl para kazanıyor gibi araştırmalar yapılmaktadır.

Peki Tiktok içerik üreticileri canlı yayınlar dışında nasıl para kazanıyor diye soracak olursanız marka anlaşmaları yaparak veya ürün satışı yaparak kazanç sağlıyorlar.

Örneğin Adidas markasıyla anlaşma sağlayıp kendi profilinde paylaşarak ürünün reklamını yapmış oluyorlar ve böylece kazanç elde edebiliyorlar.

Tiktokçular Ne Kadar Para Kazanıyor?

En çok araştırılan ve merak edilen konulardan birisi tiktokçular ne kadar para kazanıyor konusudur. Tiktokta elde edilen kazançlar tamamen canlı yayınlarda atılan hediyelere bağlıdır. Bu yüzden net bir rakam vermek mümkün değildir. Ne kadar çok hediye atılırsa buna bağlı olarak o kadar çok kazanç demektir.

Tiktok Telefona Nasıl İndilir?

Tiktok uygulamasını telefonunuza indirmek için Android işletim sistemine sahipseniz buradan eğer iOS işletim sistemine sahipseniz buradan kolayca indirebilirsiniz.

Tiktok’ta yazısız video indirmek için yapmanız gerekenleri Tiktok Yazısız Video İndirme – Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın