Telefonda Arka Plan Silme (Resim,Video,GIF)

Galerinizde bulunan fotoğrafların arka planını silmek mi istiyorsunuz? Telefonda arka plan silme nasıl yapılır? Tüm soruların cevabı yazımızda.

Telefonda Arka Plan Silme (Resim,Video,GIF)

Telefonunuzun galerisinde bulunan fotoğrafların arka planlarını kaldırmaya ne dersiniz? Telefonda arka plan silme işlemi için hiçbir uygulamaya ihtiyacınız yok.

Telefonunuza herhangi bir uygulama yüklemeden fotoğrafların arka planlarını silmenizi sağlayacak mükemmel bir internet sitesi mevcut. Bu sitenin ismi Remove.bg şeklindedir.

 • Öncelikle remove.bg adresini ziyaret edin.
 • Site içerisinde yer alan “Upload Image” butonuna tıklayın.
 • Telefonunuzun galerisinden fotoğraf seçin.

fotoğraf arka plan silme

Sitenin kullanımı oldukça basittir. Fotoğrafı seçtikten sonra yapay zeka otomatik olarak fotoğrafın arka planını kaldırma işlemine başlayacaktır. Çok kısa sürede işlem tamamlanacaktır.

Background Eraser ile Arka Plan Silme

Yazımızın ilk bölümünde uygulama kullanmadan telefonda arka plan silme nasıl yapılır ondan bahsettik. Dilerseniz şimdi Background Eraser adlı uygulama ile bu işlem nasıl yapılır ondan bahsedelim.

 • Google Play mağazasını açın.
 • Arama kısmına “Background Eraser” yazın.
 • Uygulamayı telefonunuza yükleyin.

Hangi uygulamayı indireceğinizi bulamadıysanız yukarıdaki linkten kolayca ulaşabilirsiniz. Uygulamanın geliştiricisi handyCloset Inc. şeklindedir.

Background Eraser adlı uygulamayı telefonunuza başarılı bir şekilde yükledikten sonra;

 • Uygulamayı açın.
 • Load a photo seçeneğine dokunun.
 • Galerinizden fotoğraf seçin.

background eraser arka plan silme

Fotoğraf düzenleme ekranının alt kısmında bulunan Auto-Color özelliğini seçin ve kaldırmak istediğiniz alana dokunun. Tüm işlemler bu kadar basit. Dilerseniz Manual veya Magic özelliklerini seçerek eliniz ile düzenleme yapabilirsiniz.

Video Arka Plan Silme (Programsız)

Yazımızın bu kısmına kadar fotoğrafların arka planını nasıl silebiliriz ondan bahsettik. Peki videoların arka planını silebileceğinizi biliyor muydunuz? Yanlış duymadınız videolarınızın arka planını herhangi bir program kullanmadan tek tuş ile kaldırabilirsiniz.

Programsız bir şekilde video arka plan silme işlemi için bizlere Unscreen adlı site yardımcı oluyor.

 • Tarayıcınızı açın Unscreen adresine girin.
 • Upload Clip butonuna tıklayın.
 • Galerinizden video seçin.

video arka plan silme

Yapmanız gerekenler sadece bu kadar. Site sizin için çok kısa bir sürede yüklemiş olduğunuz videonun arka planını kaldıracaktır. Eğer video çok hareketli ise istenilen sonucu alamayabilirsiniz.

GIF Arka Plan Silme

Unscreen adlı sitede videolarınızın arka planını silebileceğiniz gibi gif arka plan silme işlemide gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Siteye gif dosyanızı yükledikten sonra saniyeler içerisinde arka planı silinmiş bir şekilde gif dosyanızı teslim alabilirsiniz. Üstelik tüm bunlar tamamen ücretsizdir.

Telefonda jpeg dosyası nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız Jpeg Dosyası Nasıl Yapılır Telefonda? – [Detaylı Bilgi] başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın