Steam 0 Bytes Sorunu Nasıl Çözülür? – [Adım Adım]

Steam üzerinde oyun indirmek istediğinizde indirme başlamıyorsa ve steam 0 bytes sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Steam 0 Bytes Sorunu Nasıl Çözülür? – [Adım Adım]

Steam üzerinden bilgisayarınıza oyun yüklemek istediğinizde indirme bir türlü başlamıyorsa ve steam 0 bytes sorunu ile karşılaşıyorsanız yazımız içerisindeki adımları sırasıyla deneyin.

  • İlk olarak modeminize reset atın.
  • Modeminizi güç tuşuna basarak kapatın.
  • 20-30 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın.
  • Modeminizin üzerinde yer alan tüm ışıkların geldiğinden emin olun.

Modeminiz tamamen açıldıktan sonra Steam üzerinden tekrardan oyun indirmeyi deneyin. Sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa ikinci yöntem olarak Steam üzerinde indirmeye çalıştığınız oyunu pause yani duraklatın. Ardından tekrardan indirme işlemini başlatın.

İndirme işlemini duraklatıp tekrar başlattıktan sonra steam 0 bytes sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Bu yöntemde işe yaramadıysa CTRL + ALT + DELETE tuşlarına basarak görev yöneticisi penceresini açın.

Görev yöneticisinde Steam ile alakalı olan tüm işlemleri kapatın. Steam ile ilgili açık olan programlara sağ tıklayıp görevi sonlandır dediğinizde tamamen kapanmış olacaktır.

Arkaplanda Steam programı ile alakalı herhangi birşeyin açık olmadığından emin olduktan sonra programı tekrardan açın ve oyun indirmeye çalışın.

Bir diğer yöntem ise görev yöneticisi penceresinde yer alan Hizmetler sekmesine gelin. Hizmetler bölümünde “diagtrack” dosyasını bulun.

steam indirme sorunu

Diagtrack dosyasını bulduktan sonra sağ tıklayıp Durdur seçeneğine tıklayın. Ardından Steam programına gelerek indirme işlemi yapmaya çalışın ve steam 0 bytes sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

İndirme sorunu hâla devam ediyorsa Steam programını açın sol üstte yer alan Steam sekmesine gelip Ayarlar bölümüne girin.

Ayarlar bölümünde İndirmeler sekmesine tıklayın. Burada yer alan indirme bölgesi kısmını değiştirin. Türkiye seçili ise yabancı bir ülkeyi seçip deneyebilirsiniz.

Windows + R tuşlarına basarak çalıştır penceresini açın. Arama penceresine “çalıştır” yazarakta bu pencereye ulaşabilirsiniz.

Çalıştır penceresini başarılı bir şekilde açtıysanız orada yer alan kutucuğa aşağıdaki kodu yazın ve ardından tamam diyin.

  • steam://flushconfig

steam önbellek temizleme

Karşınıza Steam indirme önbelleği temizle penceresi çıkacaktır. Tamam butonuna tıklayarak önbellek temizleme işlemini gerçekleştirin.

Not: Önbellek temizleme işlemini yaptığınızda Steam üzerinde indirmekte olduğunuz ve indirmesi yarım kalmış oyununuz varsa sıfırlanabilir.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra oyun indirmeyi deneyin muhtemelen artık steam 0 bytes hatası ile karşılaşmayacaksınız.

Bilgisayarınızda Steam yüklü değilse Steam, Üstün Çevrimiçi Oyun Platformu adresinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Steam indirme hızı arttırma nasıl yapılır bilmiyorsanız Steam İndirme Hızı Arttırma – Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın