Spotify APK Çalışmıyor (Çözümü)

Android telefonunuzda spotify apk çalışmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Spotify APK Çalışmıyor (Çözümü)

Bu yazımızda Android kullanıcılarının karşılaşmış olduğu spotify apk çalışmıyor konusuna değineceğiz. Bu sorun ile karşılaşıyor ve çözüm yolunu arıyorsanız doğru yerdesiniz.

İnternet üzerinden Spotify uygulamasının APK dosyasını bulup telefonunuza indirdiyseniz ve çalışmıyorsa olası nedenleri şunlar olabilir;

  • İndirmiş olduğunuz APK dosyası bozuk veya hasarlı olabilir.
  • APK dosyası telefonunuzun sürümü ile uyumlu olmayabilir.
  • Telefonunuzda bilinmeyen kaynaklar özelliği kapalı olabilir.

Android kullanıcıları çeşitli uygulamaların APK dosyasını uygulama mağazası yerine internet üzerinden indirmeyi tercih etmektedir. Bunun başlıca sebeplerinden birisi uygulamaların Premium yani ücretli versiyonlarını APK olarak illegal yolla indirebilmeleridir.

Herhangi bir internet sitesinden bulmuş olduğunuz APK dosyasını telefonunuza indirdiyseniz indirmiş olduğunuz APK dosyası bozuk olabilir. İnternet ortamında paylaşılan bazı APK dosyaları bozuk veya virüslü olabilmektedir.

İnternet üzerinden APK dosyası edinirken dikkatli olmanızda fayda vardır. Telefonunuza haberiniz olmadan zararlı bir yazılım indiriyor olabilirsiniz. Bu nedenle uygulama mağazasını tercih etmek en doğru yol olacaktır.

İnternetten indirmiş olduğunuz APK dosyası telefonunuzun Android sürümü ile uyuşmuyor olabilir. Bazı uygulamalar belirli bir Android sürümünü desteklemeyebilir. Örneğin XX bir uygulamanın desteklediği Android sürümü 6.0 ve üzeri olabilmektedir.

Telefonunuzda spotify apk çalışmıyor ise bilinmeyen kaynaklara izin verdiğinizden emin olun. Android telefonlarda yer alan bilinmeyen kaynaklar özelliğini aktif hâle getirmediğiniz takdirde üçüncü parti yani uygulama mağazası dışında indirilen APK dosyalarını kurarken engel ile karşılaşırsınız.

Spotify uygulamasının APK dosyasını internetten indirdiyseniz telefonunuzda bilinmeyen kaynaklar kısmından izin vermelisiniz. Böylece kurulumu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Ayarlar bölümünde arama kısmına “Bilinmeyen uygulamaları yükle” yazın.
  • Buradan gerekli uygulamalara izin verebilirsiniz.

Spotify açılmıyor Android

Bu yazımızda sizlere Spotify APK dosyasının neden açılmadığına dair detaylı bir şekilde bilgi verdik. Konu hakkındaki olumlu veya olumsuz görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Spotify şarkı sözleri nasıl açılır bilmiyorsanız Spotify Şarkı Sözleri Nasıl Açılır? – [Android/iOS] başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın