Sorry Something Went Wrong Hatası (Çözümü)

Tarayıcınızda sorry something went wrong hatası yaşıyorsanız bunu nasıl çözebileceğinize dair adımları yazımızın geri kalan kısmında bulabilirsiniz.

Sorry Something Went Wrong Hatası (Çözümü)

Bu yazımızı tarayıcı üzerinde çeşitli sitelere erişim sağlamak isterken kullanıcıların karşısına çıkan sorry something went wrong hatası konusunu ele alacağız.

Tarayıcınızda bazı websitelerini açmak istediğinizde özellikle Youtube, Twitter gibi sitelerde karşınıza bu hata çıkabilir. Ama sizler için hazırladığımız bu yazı sayesinde bunu sorun olmaktan çıkarıyoruz.

İngilizce bir cümle olduğu için Something went wrong Please try again ne demek diye sorabilirsiniz. Bu soruya cevap vermek gerekirse Bir şeyler ters gitti, Lütfen tekrar deneyin anlamı taşımaktadır.

Bu hatadan kurtulmak için tarayıcınızda şu yolu izleyebilirsiniz;

  • Chrome tarayıcınızı açın.
  • Sağ üst köşeden üç noktaya basın.
  • Ayarlar bölümüne girin.
  • Sol kısımdan Gizlilik ve Güvenlik sekmesine gelin.

chrome önbellek temizleme

Gizlilik ve Güvenlik sekmesi içerisinde bulunan Tarama verilerini temizle seçeneğine tıklayın. Daha sonra yukarıdaki görselde gördüğünüz üzere Zaman aralığı kısmını Tüm zamanlar olarak ayarlayıp ardından tüm kutucukları işaretledikten sonra Verileri temizle butonuna tıklıyoruz.

Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde tarayıcınızın geçmişini ve verilerini temizlemiş olacaksınız. Bu sayede artık Youtube gibi sitelere erişim sağlarken Something went wrong hatası almayacaksınız.

Tarayıcınızın verilerini temizledikten sonra işlemin daha etkili olabilmesi açısından tarayıcınızı kapatıp tekrardan açmanızda fayda vardır. Böylece sorunsuz bir şekilde çözüme kavuşabilirsiniz.

Eğer tarayıcınızın verilerini temizlediğiniz hâlde aynı hatayı almaya devam ediyorsanız internet bağlantınızla alakalı bir problem olabilir. Bu durumu çözmek için bağlı olduğunuz modeminizi kapatıp tekrardan açmayı deneyebilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak aynı zamanda farklı bir tarayıcı üzerinden siteye erişim sağlamayı deneyebilir ve sorunu çözümlemeye çalışabilirsiniz. Chrome kullanıyorsanız, Firefox, Opera gibi çeşitili tarayıcılar üzerinden bu hatayı alıp almadığınızı kontrol edebilirsiniz.

Böylelikle sorry something went wrong hatası nasıl düzelir sizlere basit yöntemlerle aktarmış olduk. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Chrome tarayıcınızda bağlantınız gizli değil hatası alıyorsanız çözümü için Chrome Bağlantınız Gizli Değil Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın