Sonoyuncu Null Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda Sonoyuncu Launcher yüklü ise ve açmak istediğinizde sonoyuncu null hatası alıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Sonoyuncu Null Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda sizlere sonoyuncu null hatası neden kaynaklanır ve nasıl çözülür ondan bahsedeceğiz. Launcheri açıp kullanıcı bilgilerinizi girdikten sonra giriş yapmak istediğinizde bu hata ile karşılaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Masaüstünüzde bulunan Sonoyuncu Launcher’e çift tıklayıp açtığınızda giriş yaparken “Hata: null” şeklinde ibare görüyorsanız bunun belli başlı nedenleri şu şekilde olabilir;

  • İnternet bağlantınızda problem olabilir.
  • Oyun sunucularından kaynaklı geçici sorunlar meydana gelmiş olabilir.
  • Kullanıcı bilgilerinizi yanlış giriyor olabilirsiniz.

Öncelikle internet bağlantınızı kontrol edin. Oyuna giriş yapmak istediğiniz esnada anlık olarak bağlantınızda kopma meydana gelmiş olabilir. Modeminizi kapatın ve 1 dakika kadar bekledikten sonra tekrardan açın.

Modem üzerinde yer alan tüm ışıklar yandıktan sonra bilgisayarınızdan internetinize bağlanın ardından Sonoyuncu Launcher’i başlatın. Daha sonra giriş yapmayı deneyin ve “Hata: null” yazısı ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa bilgisayarınızın DNS ve IP adreslerini resetlemeyi deneyebilirsiniz. Bunu yapabilmek için Windows arama çubuğuna “cmd” yazın ardından aşağıdaki kodları sırasıyla girin.

  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew

Bu kodları sırasıyla girdikten sonra son olarak komut istemi penceresini kapatın. Böylece bilgisayarınızda tanımlanmış olan DNS kayıtlarını ve IP adresinizi resetlemiş olacaksınız.

Sonoyuncu Launcher penceresinde kullanıcı adı ve şifrenizi yanlış giriyor olabilirsiniz. Büyük küçük harf uyumuna dikkat ederek yavaş ve doğru bir şekilde kullanıcı bilgilerinizi girmeyi deneyin.

Sonoyuncu Hata oluştu

Yaşamış olduğunuz “Hata: null” sorunu oyunun sunucularından kaynaklı olabilir. Böyle bir durumda sunucuların düzeltilmesini beklemekten başka yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır.

Böylece sonoyuncu null hatası neden kaynaklanır ve çözümü için neler yapılabilir bahsetmiş olduk. Konu hakkındaki olumlu veya olumsuz görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Aternos kullanıcı adı doğrulanamadı hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Aternos Kullanıcı Adı Doğrulanamadı Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

“Sonoyuncu Null Hatası (Çözümü)” üzerine bir yorum

Yorum yapın