Snapchat Hesap Kilidi Kaldırma – Nasıl Yapılır?

Snapchat kullanıcısı olarak hesabınıza erişim sağlayamıyorsanız snapchat hesap kilidi kaldırma nasıl yapılır öğrenmek için yazımızın devamını okuyun.

Snapchat Hesap Kilidi Kaldırma – Nasıl Yapılır?

Milyonlarca kullanıcısı olan ve kamera filtreleri ile meşhur olan sosyal medya platformunda snapchat hesap kilidi kaldırma nasıl yapılır bu yazımızda ondan bahsedeceğiz.

Öncelikle Snapchat hesap kilitlenmesi ne gibi durumlarda meydana gelebilir bunun nedenleri nelerdir onlardan bahsedelim.

  • Hesabınızda politika kurallarına aykırı hareket etmek.
  • Hesabınızı doğrulamadan platformu kullanmaya çalışmak.
  • Spam yani peş peşe sürekli farklı kullanıcılara mesajlar atmak.

snapchat hesap kilitlendi

Yukarıda yer alan bu ve bunun gibi birçok sebepten kaynaklı olarak snapchat hesabınız kitlenebilir. Peki snapchat hesap kilitlendi nasıl kaldıracağız diye soracak olursanız yazımızı okumaya devam edin.

Snapchat hesabınız kilitlendiğinde 2 veya 3 saat içerisinde mail adresinize hesabınızın geçici olarak kilitlendiğini ve birkaç saat sonra tekrar giriş yapmayı deneyin şeklinde mesaj geldiyse bunu uygulayın.

Böyle bir mail aldıysanız hesabınıza üst üste girmeye çalışmayın. Garanti olması açısından 5 – 6 saat kadar bir süre bekleyip ondan sonra snapchat hesabınıza giriş yapmayı deneyin.

Snapchat hesap kilidi kaldırma işlemi için hesabınızı mutlaka telefon numaranız ile doğrulayın. Doğrulanmamış hesaplarda bu tarz sorunlar yaşayabilirsiniz.

Hesabınızın kilitlenmesinde bir başka faktör ise çok sayıda arkadaş ekleme işlemidir. Aynı gün içerisinde birden fazla arkadaş eklemeye çalıştığınızda sistem sizi bot olarak algılayabilir ve bu gibi bir durumda hesabınız kilitlenebilir.

Snapchat hesabınızın kilidini kaldırmak için aşağıdaki yolu sırasıyla izleyin.

  • Snapchat Support adresini ziyaret edin.
  • “I can’t access my account” seçeneğini seçin.
  • Ardından “My account is locked” seçeneğine dokunun.

snapchat hesap kilidi açma

Bu işlemleri uyguladıktan sonra sayfanın altında uzunca bir yazı belirecektir. Bu yazının ilk paragrafında yer alan “unlock your account” adlı kısma dokunun.

Unlock your account yazısına dokunduğunuzda sizi farklı bir sayfaya yönlendirecektir. Burada Snapchat kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açın.

Oturum açtıktan sonra açılan pencerede “unlock my account” butonuna tıklayın. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra 24 saat içinde hesabınız açılacaktır.

Eğer oturum açtıktan sonra blocked vb. bir yazı ile karşılaşıyorsanız hesabınız süresiz olarak engellenmiştir. Bu gibi bir durumda herhangi bir işlem yapamazsınız.

Snapchat hesap kilidi kaldırma işlemi bu kadar basit. Yazımız içerisindeki yöntemi uygulayarak kilitlenen hesabınızı kolayca açabilirsiniz.

Snapchat Kilitlenen Hesabı Açma (Video)

Snapchat mesaj gönderilemedi hatası yaşıyorsanız Snapchat Mesaj Gönderilemedi Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın