Siri İlgileniyorum Hatası Çözümü (iOS)

iPhone’unuzda siri ilgileniyorum hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylarıyla bulabilirsiniz.

Siri İlgileniyorum Hatası Çözümü (iOS)

iPhone kullanıcısıysanız ve Siri sesli komut özelliğini sıkça kullanıyorsanız bu yazımızda sizlere siri ilgileniyorum hatası çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Öncelikle Siri’nin ‘ilgileniyorum‘ demesinin nedenlerinden bahsedelim. Bu duruma neden olan bazı nedenler aşağıdaki gibidir;

  • Siri’nin belirli bir komutu algılamakta veya işlemekte zorlanması
  • Siri’nin gürültülü bir ortamda çalıştırılması
  • Mikrofonun kapalı olduğu durumlarda Siri’nin çalıştırılması

Bu veya bunun gibi birçok neden sayabiliriz. Örneğin, “Siri, bir kuaför bulmak istiyorum” cümlesini söylediğinizde, Siri ilgileniyorum hatasıyla karşılaşabilirsiniz.

Siri’nin yeteri kadar net bir şekilde duymadığı veya anlamadığı bir cümle söylemiş olabilirsiniz. Böyle durumlarda, Siri genellikle “Bir şeyler ters gitti” veya “Şu anda yardımcı olamıyorum” gibi bir yanıtlar ile size geri dönüş sağlayacaktır.

Hey Siri sesimi algılamıyor diyorsanız çözümü için şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Siri’ye komut verirken gürültülü ortamlardan kaçının.
  • Siri’yi çalıştırırken mikrofonunuzun açık olduğundan emin olun.
  • İnternet bağlantınızın sağlıklı çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Siri’ye birşeyler söylemek istediğinizde sesinizin zor algılanabileceği gürültülü bir ortamda iseniz bu tarz sorunlar yaşayabilirsiniz. Böyle bir durumda daha sakin ve sessiz bir ortamda deneyebilirsiniz.

iPhone’unuzun mikrofonunun açık olup olmadığını kontrol edin. Eğer bu özellik kapalıysa takdir edersiniz ki Siri çalışmayacaktır. Mikrofonu açarak sorunu çözebilirsiniz.

Siri’yi kullanmanız için internet bağlantısı gereklidir. İnternet bağlantısının kopuk veya yavaş olduğu durumlarda ‘Siri bir sorun oluştu lütfen daha sonra yeniden deneyin‘ uyarısı ile karşılaşmanız muhtemeldir.

Son olarak Siri düzgün çalışmıyorsa bu özelliği kapatıp açmayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin;

  • iPhone’unuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Siri ve Arama sekmesine dokunun.

Hey Siri sesimi Algılamıyor

Hey Siri’yi Dinle” ve “Siri için Yan Düğme” olmak üzere her iki seçeneğinide etkin hale getirin. Ardından Siri’yi çalıştırarak bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Kısacası, siri ilgileniyorum hatası tek bir neden bağlı olmayıp birçok nedenden kaynaklanabilir. Genel olarak Siri’ye verilen komutun net bir şekilde ifade edilmediği durumlarda bu sorun ortaya çıkmaktadır.

iPhone bluetooth açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için iPhone Bluetooth Açılmıyor Sorunu (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın