Siemens Bulaşık Makinesi E15 Hatası Nasıl Çözülür?

Siemens bulaşık makinesi e15 hatası ile karşılaşıyorsanız bu sorunu ortadan kaldırmak için yapmanız gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Siemens Bulaşık Makinesi E15 Hatası Nasıl Çözülür?

Evinizde bulunan Siemens marka bulaşık makinesinde siemens bulaşık makinesi e15 hatası alıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenler yazımız içerisinde yer almaktadır.

Bulaşık makinenizde e15 hatası alıyorsanız öncelikle bilmeniz gerekir ki makinenizde su kaçağı olduğu anlamına gelir. Böyle bir hata ile karşılaşıyorsanız makineniz sürekli olarak suyu boşaltmaya çalışır.

Bulaşık makineniz su almıyor ve makinenin dijital ekranında Siemens E15 hatası görüyorsanız servisten önce yapmanız gerekenler aşağıda yer almaktadır.

  • Bulaşık makinenizi öncelikle elektrikten tamamen kesin.
  • Daha sonra makinenizi sola doğru yatırın. (Sağa doğru yatırmamaya dikkat edin anakart zarar görebilir)
  • Ardından makinenin altında biriken suları temizleyin.

Temizleme işlemini bitirdikten sonra 20-25 dakika kadar bekleyin. Ardından bulaşık makinenizin fişini prize takın. Makinenizi açtığınızda muhtemelen artık Siemens bulaşık makinesi E15 musluk işareti ile karşılaşmayacaksınız.

Yazımız içerisinde yer alan işlemleri uygularken makineyi arkaya, öne veya sağ tarafa doğru yatırmamaya dikkat edin. Aksi takdirde makine içinde yer alan parçalara su gidebilir ve daha büyük arızalara sebebiyet verebilir.

Eğer evde kendi başınıza yapmak istemiyorsanız veya yapamıyorsanız mutlaka teknik servisi arayıp sorununuzu belirterek yardım alın.

Bosch Bulaşık Makinesi E15 Hatası Resetleme

Bosch bulaşık makinesi E15 hatası resetleme yapmak için yazımız içerisinde yer aldığı gibi makinenizi sola yatırarak altında biriken suları temizlemeniz yeterli olacaktır.

Bosch bulaşık makinesi E15 hatası

Siemens marka bulaşık makinesine sahipseniz ve siemens bulaşık makinesi e15 hatası alıyorsanız Siemens Destek adresinden teknik destek alabilirsiniz.

Bosch bulaşık makinesi e25 hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Bosch Bulaşık Makinesi E25 Hatası Nedir? – Kesin Çözümü başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın