Samsung Bulaşık Makinesi HE Hatası (Çözümü)

Samsung bulaşık makinesi he hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Samsung Bulaşık Makinesi HE Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda sizlere samsung bulaşık makinesi he hatası neden kaynaklanır ve nasıl çözülür ondan bahsedeceğiz. Yazımız içerisinde yer alan adımları takip ederek bu hatadan kurtulabilirsiniz.

“HE” hatası, Samsung bulaşık makinesinde ısıtma hatası olduğu anlamına gelir. Bu hata genellikle bulaşık makinesindeki ısıtma elemanının çalışmadığı veya arızalı olduğu durumlarda meydana gelir.

Bu hatayı düzeltmek için şu adımları izleyin;

  • Önce bulaşık makinesinin fişini çekin.
  • Ardından, bulaşık makinesinin altındaki filtreyi temizleyin.
  • Bazen bu filtrelerin tıkanması, suyun bulaşık makinesinde düzgün şekilde dolaşmasını engeller.
  • Ardından, bulaşık makinesinin altındaki ısıtma elemanını kontrol edin.

Isıtıcı elemanı hasar görmüş veya yanmışsa değiştirmeniz gerekebilir. Bulaşık makinenizdeki su basıncını da kontrol etmek isteyeceksiniz. Su basıncının düşük olması bulaşık makinesinin düzgün çalışmasını engelleyebilir.

Kendi başınıza hatayı düzeltecek kadar tecrübe sahibi değilseniz cihazınızın daha kötü sonuçlara varmaması için mutlaka teknik servisten yardım istemelisiniz!

Yazımız içerisinde yer alan adımlar sorununuzu çözmeye yardımcı olmadıysa en kısa sürede Samsung müşteri hizmetlerini arayarak yaşamış olduğunuz hatayı dile getirebilir sorununuzu uzman ekipler ile çözmeyi deneyebilirsiniz.

Sonuç olarak, Samsung bulaşık makinenizde “HE” hata kodu alıyorsanız, bulaşık makinesinin altındaki filtreyi temizleyerek ve ısıtma elemanını kontrol ederek başlayın. Bu adımlar sorunu çözmezse, lütfen Samsung Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin.

Bu yazımızda sizlere samsung bulaşık makinesi he hatası çözümünden bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Samsung çamaşır makinesi 3E hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Samsung Çamaşır Makinesi 3E Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın