Sahibinden Yükleme Hatası – Nasıl Çözülür?

Araç almak için veya ev almak için kullandığımız sahibinden uygulaması üzerinde sahibinden yükleme hatası alıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Sahibinden Yükleme Hatası – Nasıl Çözülür?

Genellikle ev veya araba almak için kullandığımız sahibinden uygulamasında bazı kullanıcılar sahibinden yükleme hatası yaşayabiliyorlar. Bu hatanın çözüm yolları için aşağıdaki adımları takip edin.

  • İnternet bağlantınızı kontrol edin. Gerekirse modeminize reset atın.
  • İnternet hızınızı kontrol edin. İnternet hızınızın yavaş olup olmadığını tespit edin.
  • Sahibinden uygulamasının önbelleğini veya verilerini temizleyin.

Sahibinden uygulaması üzerinde bu hata ile karşılaşıyorsanız öncelikle internet bağlantınızı kontrol edin. Herhangi bir kesinti veya kopukluk olup olmadığını tespit edin.

Evinizde bulunan modeminizi kapatın 30 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Modem üzerindeki tüm ışıklar yandıktan sonra sahibinden uygulamasını açın.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa internet hızınızı kontrol edin. Bunun için İnternet Hız Testi adresinden faydalanabilirsiniz.

Google arama motoruna “internet hız testi” yazarakta farklı siteler aracılığıyla internet hızınızı test edebilirsiniz.

İnternet hızınız normal seviyelerde ise internet bağlantınızda ve hızınızda bir problem yok demektir.

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın.
  • Uygulamalar sekmesine gelin.
  • Sahibinden uygulamasını bulun.
  • Depolama bölümüne girin.
  • Önbelleği temizleme işlemini gerçekleştirin.

sahibinden önbellek temizleme

Önbellek temizleme işlemini gerçekleştirdikten sonra Sahibinden uygulamasını açın ve sahibinden yükleme hatası yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun düzelmediyse aynı pencereden verileri temizleme işlemini gerçekleştirin. Verileri temizlediğinizde uygulama içerisinde kayıtlı olan oturumunuz sonlanacaktır.

Sahibinden uygulamasını tekrardan açtığınızda kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.

Tüm bunlara rağmen düzelmiyorsa dns adreslerinizi değiştirebilirsiniz. Google’a ait DNS adreslerini kullanabilirsiniz. (8.8.8.8 – 8.8.4.4)

Sahibinden platformuna mobil üzerinden giriş yaparken hata yaşıyorsanız bilgisayarınızdan giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Sahibinden yükleme hatası genel bir sorundan kaynaklı olabilir. Böyle bir durumda sorunun teknik ekip tarafından çözülmesini beklemekten başka çareniz yoktur.

Bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda ip yapılandırma hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için İp Yapılandırma Hatası Nasıl Çözülür? – [Detaylı Anlatım] başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın