Sahibinden com Açılmıyor (Çözümü)

Bilgisayarınızın veya mobil cihazınızın tarayıcısında sahibinden com açılmıyor ise bunun olası nedenlerini ve çözüm yollarını yazımızda bulabilirsiniz.

Sahibinden com Açılmıyor (Çözümü)

Bu yazımızda birçok kullanıcının araştırmış olduğu sahibinden com açılmıyor konusunu ele alıp çözüm üretmeye çalışacağız. Bu sorunu yaşıyorsanız endişe etmenize gerek yok çünkü çözüm yollarına yazımızda yer verdik.

Popüler ilan sitesi olan Sahibinden.com’a erişim sağlayamamanızın olası sebepleri şu şekilde olabilir;

 • Site sunucularıyla alakalı geçici sorunlar
 • İnternet bağlantınız ile alakalı sorunlar
 • Tarayıcınızla alakalı sorunlar

Yukarıdaki üç maddeyi en olası sebepten en düşük sebebe doğru sıraladık. İlk maddeden başlamak gerekirse sorun sizden kaynaklı olmayabilir. Bazı zamanlar internet sitelerinde aşırı trafikten veya site sunucularında yaşanan teknik bir arıza sebebiyle geçici olarak erişim sağlanamayabiliyor.

İşte bu yüzden Sahibinden sitesine erişim sağlanamıyor olabilir. Bunu anlayabilmek için sitenin resmi sosyal medya hesaplarını inceleyebilir veya farklı bir cihazdan siteye erişim sağlamayı deneyebilirsiniz.

İkinci sebep ise internet bağlantınızda kopma meydana gelmiş olabilir veya bağlantı hızınız düşük olabilir. Bu durumu giderebilmek için WiFi üzerinden bağlantı sağlıyorsanız modeminizi kapatıp açmayı deneyebilirsiniz.

İnternet hızınızda bir sorun olduğunu düşünüyorsanız Fast adresini ziyaret ederek hız testi yapabilir sorun olup olmadığını teyit edebilirsiniz. Bağlantınızda bir problem olmadığını gördüyseniz Sahibinden sitesini açmayı deneyebilirsiniz.

Üçüncü sebep ise kullanmış olduğunuz tarayıcınız ile alakalı bir sorun olabilir. Tarayıcınızın verilerini ve çerezlerini temizleyerek sorunu gidermeyi deneyebilirsiniz. Aşağıda sizler için Chrome tarayıcısı üzerinden bunu nasıl yapacağınıza dair gerekli adımları paylaştık.

 • Chrome tarayıcınız açın.
 • Sağ üstten üç noktaya tıklayın.
 • Ayarlar’a girin.
 • Gizlilik ve Güvenlik sekmesine gelin.

chrome önbellek temizleme

Bu kısımda yukarıdaki görselde yer aldığı gibi Tarama verilerini temizle bölümüne giriş yapın. Daha sonra tüm kutucukları işaretleyerek verileri temizle butonuna tıklayın. Son olarak Zaman aralığı kısmını “Tüm zamanlar” şeklinde değiştirmeyi unutmayın.

Tarayıcınızın verilerini temizleme işlemini tamamladıktan sonra sahibinden com açılmıyor sorunu yaşamaya devam edip etmediğinizi kontrol edin. Muhtemelen sorununuz düzelmiş olacaktır.

Telefondan sahibindene giremiyorum diyorsanız mobil cihazlar içinde gerekli adımları sizler için hemen paylaşalım. Eğer Sahibinden uygulamasında sorun yaşıyorsanız uygulamanın güncel olduğundan emin olun veya önbelleğini temizleyin.

Sahibinden Uygulaması Önbellek Temizleme

 • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
 • Uygulamalar kısmına gelin.
 • Sahibinden uygulamasını bulun.
 • Depolama kısmına dokunun.
 • Önbelleği temizle diyin.

sahibinden uygulaması önbellek temizleme

Yukarıdaki maddeleri takip ederek Sahibinden uygulamasının önbelleğini kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra uygulamayı açmayı deneyin ve sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Sahibinden Uygulaması Güncelleme

Android veya iOS işletim sistemine sahip cihazınız var ise her ikisi içinde sahibinden uygulamasını güncelleme adımları aşağıda yer almaktadır.

 • Google Play veya App Store’a girin.
 • Arama bölümüne “Sahibinden” yazın.
 • Güncelle butonuna dokunun.

Uygulama mağazanız üzerinden Sahibinden uygulamasını bu şekilde güncelleyebilirsiniz. Eğer güncelle butonunu göremiyorsanız uygulama zaten güncel olduğundan kaynaklıdır.

Böylelikle sahibinden com açılmıyor konusunu tüm detaylarıyla sizlere aktarmış olduk. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Sahibinden sitesinde fotoğraflar bir türlü açılmıyor ise çözümü için Sahibinden Fotoğraflar Açılmıyor (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın