Rise Online Oyun Başlatılamadı Hatası (Çözümü)

Rise Online oyununu açmak istediğinizde rise online oyun başlatılamadı hatası alıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Rise Online Oyun Başlatılamadı Hatası (Çözümü)

Rise Online oyununu bilgisayarınıza yeniden kurduğunuzda veya oyunu güncellediğinizde rise online oyun başlatılamadı hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Rise Online oyununu açmak istediğinizde karşınıza “Oyun Başlatılamadı” şeklinde bir hata penceresi çıkıyorsa şu adımları izleyin;

  • Masaüstüne gelin.
  • Rise Online Launcher’i başlatın.
  • Sağ alt köşede yer alan EAC Kontrol seçeneğine tıklayın.

Rise Online başlatma Hatası 30021'

EAC Kontrol seçeneği yukarıdaki görselde olduğu gibi Launcher’in sağ alt köşesinde yer alan Başla butonunun hemen altında yer almaktadır. Bu kısma tıklayın ve açılan küçük pencerede evet veya hayır diye iki seçenek bulunacaktır.

Bu pencerede yer alan EVET seçeneğine tıklayın ve işlemi tamamlayın. Evet dediğinizde “Easy Anti Cheat service has been installed succesfully.” şeklinde bir yazı yer alacaktır. Sizlerde böyle bir yazıyla karşılaşıyorsanız işlem başarıyla tamamlandı demektir.

Bu işlemi yaptıktan sonra Launcher’i açıp Başla butonuna tıklayarak oyuna giriş yapmaya çalışın. Muhtemelen oyun sorunsuz bir şekilde açılacaktır. Eğer bu yöntem işe yaramadıysa ikinci yöntem olarak şu yolu takip edin;

  • Launcher’i açın.
  • Sağ alt köşede yer alan “Dosya Kontrol” seçeneğine tıklayın.

Dosya kontrolü işlemini tamamladıktan sonra oyuna girmeyi deneyin. Bu iki yöntemden birisi muhtemelen oyun başlatılamadı sorununu çözmeye yardımcı olacaktır.

Eğer tüm bu adımlara rağmen sorun düzelmiyor ise oyunu bilgisayarınızdan tamamen silip ardından tekrardan yüklemeyi deneyebilirsiniz. Oyunu silip yükleme işlemi birçok sorunu çözmede etkili bir yol olabilir.

Böylece rise online oyun başlatılamadı hatası konusunu tamamlamış olduk. Bu hata özelinde düşünce ve fikirlerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Rise Online oyununda Code 001 hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Rise Online Code 001 Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın