Refman Regen Hatası – Kesin Çözümü

Türk harita mühendisleri ve şehir plancıları için geliştirilen NetCad isimli programda refman regen hatası yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Refman Regen Hatası – Kesin Çözümü

Netcad programında refman regen hatası ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

  • Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın.
  • “regedit” yazın ve tamam diyin.
  • Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresi açılacaktır.

HKEY_CURRENT_USER sekmesi altında “Netcad/Nc32/VersiyonManager/Refman” yolunu izleyin. Burada yer alan Version satırına iki kere tıklayın.

Dize düzenle penceresi açılacaktır. Bu pencerede değer verisi kısmında yer alan versiyon bilgisini silin. Sildikten sonra tamam diyip uygulayın.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra yapılan değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Muhtemelen artık refman regen uyarısı ortadan kalkacaktır.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa Netcad programını bilgisayarınızdan tamamen kaldırın. Programın modüllerinide tamamen kaldırmayı unutmayın.

Daha sonra tekrardan Windows + R tuşlarına basarak çalıştır penceresini açın ve regedit yazarak Kayıt Defteri Düzenleyicisini açın.

HKEY_CURRENT_USER sekmesi altında yer alan Netcad dosyalarını tamamen silin. Programı başarılı bir şekilde bilgisayarınızdan kaldırdıktan sonra en güncel netcad programını bilgisayarınıza yükleyin.

En güncel netcad programını bilgisayarınıza indirmek için Netcad Portal sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulumunu yapın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Netcad programını açarken sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Refman regen hatası ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Chrome tarayıcısında bağlantınız gizli değil hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Chrome Bağlantınız Gizli Değil Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın