RDR2 Aktivasyon Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda rdr2 aktivasyon hatası ile karşılaşıyorsanız bunun olası nedenlerini ve çözüm yollarını yazımız içerisinde detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

RDR2 Aktivasyon Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda sıkça karşılaşılan rdr2 aktivasyon hatası konusuna değineceğiz. Red Dead Redemption 2 oyununda bu hata ile karşılaşıyor ve çözüm yollarını arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Red Dead Redemption 2 oyununu açmak istediğinizde “Activation Required” hata penceresi ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumun olası nedenleri şu şekildedir;

  • Bilgisayarınıza tanımlanan IP adresi ile alakalı sorun olabilir.
  • Oyun düzgün bir şekilde kurulmamış olabilir.
  • İnternet bağlantınızda anlık kopma veya bağlantı hızında yavaşlama meydana gelmiş olabilir.

Yukarıda saymış olduğumuz olası nedenler gibi pek çok durumda aktivasyon hatası ile karşılaşmanız mümkündür. RDR2 aktivasyon gerekli hatası durumunu çözmek için öncelikle ilk maddeden başlayalım.

İlk olarak bilgisayarınız ağa WiFi veya Ethernet aracılığı ile bağlıysa modeminizi kapatıp 1 dakika kadar bekleyin. Daha sonra modeminizi tekrardan açın. Modem üzerinde yer alan gerekli ışıklar yandıktan sonra RDR2 oyununu açmayı deneyin.

IP Adresi tanımlama gibi sorunlardan dolayı bazı durumlarda RDR2 oyununu açmaya çalıştığınızda Activation Required hatasıile karşılaşabilirsiniz. Bu durumu az önce bahsetmiş olduğumuz gibi modeminizi resetleyerek çözmeyi deneyebilirsiniz.

İkinci çözüm yolu olarak oyunu düzgün bir şekilde kurduğunuzdan emin olun. Eksik dosya vs. var ise oyun açılmayabilir. Oyunu bilgisayarınızdan tamamen kaldırıp temiz bir kurulum yaparak tekrardan yükleyin. Bu pek çok hatayı çözmede etkili bir yoldur.

RDR2 aktivasyon gerekli hatası

Üçüncü çözüm yolu olarak bilgisayarınızda internete VPN aracılığıyla bağlanın. Bilgisayarınıza ücretsiz VPN programlarından herhangi birini yükleyin ve aktif edin. Ardından VPN’li bir şekilde RDR2 oyununu açmayı deneyin. Muhtemelen RDR 2 aktivasyon gerekli sorunu ortadan kalkmış olacaktır.

Böylece Red Dead Redemption 2 oyununda rdr2 aktivasyon hatası durumunu bahsetmiş olduğumuz çözüm yollarını deneyerek ortadan kaldırmayı deneyebilirsiniz. Bu hata ile alakalı düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Red Dead Redemption 2 oyununa çift tıkladığınızda tepki vermiyorsa ve hiç açılmıyorsa çözümü için Red Dead Redemption 2 Açılmama Sorunu – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın