PUBG Açılmama Sorunu Nasıl Çözülür? – [Detaylı Bilgi]

Bilgisayarınızda PUBG oyunu kurulu ise ve bir türlü oyunu açamıyorsanız pubg açılmama sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

PUBG Açılmama Sorunu Nasıl Çözülür? – [Detaylı Bilgi]

Hâla popülerliğini koruyan PUBG oyununda bazı kullanıcılar pubg açılmama sorunu yaşıyorlar. Bu sorunu ortadan kaldırmak için yazımızı okumaya devam edin.

Öncelikle bilgisayarınızdaki sürücülerin güncel olduğundan emin olun. Aşağıda yer alan programları bilgisayarınıza eksiksiz bir şekilde yükleyin.

Yukarıda yer alan üç programıda bilgisayarınıza indirin ve kurulumunu gerçekleştirin. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Steam programını açın.

  • Steam programında Kütüphane bölümüne gelin.
  • Sol kısımda yer alan arama kısmına “pubg” yazın.
  • PUBG oyununa sağ tıklayıp Özellikler diyin.

Özellikler penceresi karşınıza gelecektir. Buradan Yerel Dosyalar sekmesine gelin. Ardından “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” butonuna tıklayın.

Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde PUBG oyununda eksik veya hatalı dosyalar varsa tespit edip otomatik olarak yükleyecektir.

Doğrulama işlemini gerçekleştirdikten sonra oyunu açmaya çalışın ve pubg açılmama sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa bilgisayarınızda kurulu olan antivirüs programını geçici olarak devre dışı bırakın. Virüs programınız oyunu açmanızı engelliyor olabilir.

pubg oyunu açılmıyor

Oyunu kısayol üzerinden yani masaüstündeki pubg simgesinden açmaya çalışıyorsanız Steam üzerinden OYNA butonuna basarak açmaya çalışın.

Tüm bunlara rağmen sorun düzelmediyse Windows arama kısmına Windows Update yazın ve güncelleştirme ayarlarına girin.

Windows Update penceresi açıldığında otomatik olarak güncelleştirmeler denetlenecektir. Eğer varsa mutlaka güncelleme işlemlerini gerçekleştirin.

Güncelleştirme işlemlerini gerçekleştirdikten sonra yapılan değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bilgisayarınız yeniden açıldıktan sonra oyuna girmeye çalışın ve pubg açılmama sorunu ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Pubg oyununda harita indirme hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Pubg Harita İndirme Hatası Nedir? – Kesin Çözümü başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın