PTT Kargo Takip Açılmıyor Sorunu (Çözümü)

Mobilde veya pc’de ptt kargo takip açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

PTT Kargo Takip Açılmıyor Sorunu (Çözümü)

Bu yazımızda bazı kullanıcıların yaşamış olduğu ptt kargo takip açılmıyor sorunu nasıl çözülür ondan bahsedeceğiz. Bu sorun ile karşılaşıyorsanız ve herhangi bir çözüm yolu bulamadıysanız doğru yerdesiniz.

PTT gönderi takip sitesine girmek istediğinizde açılmıyor ise nedenleri şu şekilde olabilir;

  • İnternet bağlantınız anlık olarak kopmuş olabilir.
  • Tarayıcınız ile alakalı problemler olabilir.
  • PTT sitesinin sunucularında geçici bir sorun olabilir.
  • İnternete hücresel veri ile bağlanıyorsanız sinyal gücü yeterli olmayabilir.

Öncelikle internet bağlantınızı kontrol edin. PTT gönderi takip sitesine erişmeye çalıştığınız esnada internet bağlantınızda anlık kopmalar meydana gelmiş olabilir. Anlık kopmalardan kaynaklı websitesi tam olarak yüklenmeyebilir veya hiç açılmayabilir.

İnternete WiFi üzerinden bağlanıyorsanız modeminizi kapatıp açmayı deneyin. Modeminizi kapatın ve 30 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Modem üzerinde yer alan tüm ışıklar yandıktan sonra telefonunuzdan PTT gönderi takip sitesine girmeyi deneyin.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa kullanmış olduğunuz tarayıcınızda bir sorun olabilir. Farklı bir tarayıcı üzerinden şu adımları izleyin;

ptt gönderi takip açılmıyor

Bu adımları takip ederek belirtmiş olduğumuz PTT Gönderi Takip sitesine başarılı bir şekilde giriş yapıp yapmadığınızı kontrol edin. Eğer sorunsuz bir şekilde site açılıyorsa eski tarayıcınızda problem olduğunu gösterir.

Telefonunuzda internete hücresel veri üzerinden bağlanıyorsanız sinyal gücü düşük olabilir. Sinyal gücünün düşük olduğu durumlarda internet sayfaları açılmayabilir veya geç açılabilir.

Son olarak PTT kargo takip sitesine erişim sağlayamıyorsanız site sunucularından kaynaklı bir sorun olabilir. Böyle bir durumda site sahibi tarafından sorunun düzeltilmesini beklemekten başka yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır.

Bu yazımızda sizlere ptt kargo takip açılmıyor sorunu nasıl çözülür ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

PTT kargo il içi aktarma ne demek bunu merak ediyor ve araştırıyorsanız PTT Kargo İl İçi Aktarma Nedir? başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın