PDF Dökümanı Yüklenemedi Hatası (Chrome)

Chrome tarayıcısında pdf dökümanı yüklenemedi hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

PDF Dökümanı Yüklenemedi Hatası (Chrome)

Google Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız ve bir PDF dosyası görüntülemek istediğinizde pdf dökümanı yüklenemedi hatası alıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Öncelikle Chrome tarayıcısının güncel olup olmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin;

  • Chrome tarayıcısını açın.
  • Sağ üst köşeden üç noktaya tıklayın.
  • Yardım > Google Chrome Hakkında yolunu izleyin.

google chrome güncelleştirme

Chrome hakkında bölümüne başarılı bir şekilde giriş yaptıktan eğer tarayıcınız güncel değil ise otomatik olarak güncelleme işlemini başlatacaktır. Eğer güncel ise güncel olduğuna dair bir yazı göreceksiniz.

chrome güncelleme

Güncelleme işlemi bittikten sonra yeniden başlat butonu belirecektir. Bu butona basarak güncelleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Tarayıcıyı yeniden başlattıktan sonra web sitesinde pdf görüntüleme yapmaya çalışın ve sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun devam ediyorsa çözüm yollarına devam edelim. Şimdi Chrome tarayıcısını açın ve şu adımları uygulayın;

  • Chrome’u açın.
  • Sağ üst köşeden üç noktaya tıklayın.
  • Ayarlar bölümüne gidin.

chrome pdf ayarı

Ayarlar bölümünde Gizlilik ve Güvenlik sekmesine gelin ve Site Ayarları bölümüne giriş yapın. Site ayarları bölümünde en alt kısma inin ve Ek içerik ayarları sekmesini açın.

chrome pdf ayarını açma

Ek içerik ayarları kısmında PDF Dökümanları bölümünü göreceksiniz. Buranın içerisine girin ve yukarıdaki görselde olduğu gibi PDF’leri Chrome’da aç seçeneğini işaretleyin.

Daha sonra tarayıcınızı kapatıp tekrardan açın. Ardından herhangi bir PDF dosyası görüntülemeyi deneyin. Muhtemelen artık pdf dökümanı yüklenemedi hatası almayacaksınız.

Chrome Eklentisi ile PDF Görüntüleme

Chrome tarayıcınızda PDF görüntüleme eklentisi yükleyerek pdf dosyalarını indirmeden görüntüleyebilirsiniz. Bunun için şu adımları izleyin;

chrome pdf eklentisi

Mağaza arama kısmına ‘pdf viewer‘ yazın. Ardından çıkan sonuçlar içerisinden görselde olan eklentiyi kurun. Daha farklı pdf görüntüleme eklentilerinide kurabilirsiniz.

Eklentiyi kurduktan sonra aktif hale getirin ve tarayıcınızı kapatıp açın. Daha sonra bir pdf dosyası görüntülemeyi deneyin. Eklenti sayesinde artık pdf dosyalarını indirmeden görüntüleyebileceksiniz.

Bu yazımızda sizlere pdf dökümanı yüklenemedi hatası çözüm yollarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Chrome bağlantınız gizli değil hatası alıyorsanız çözümü için Chrome Bağlantınız Gizli Değil Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

“PDF Dökümanı Yüklenemedi Hatası (Chrome)” üzerine bir yorum

  1. Merhaba, anlatımınız için çok teşekkürler. Ancak bu adımlar sorunumu çözmedi. Sizce başka ne olabilir?

    Yanıtla
Yorum yapın