Pastebin Açılmıyor Sorunu (Çözümü)

Pastebin sitesine erişmek istediğinizde pastebin açılmıyor diyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Pastebin Açılmıyor Sorunu (Çözümü)

Tarayıcınızda Pastebin sitesine erişmek istediğinizde pastebin açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz. Yazımız içerisindeki adımları uygulayarak bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Aşağıda yer alan DNS değiştirme yöntemini eksiksiz bir şekilde atlamadan sırasıyla uygulayın.

  • Windows arama çubuğuna “Ağ bağlantılarını görüntüle” yazın.
  • Açılan pencerede bağlı olduğunuz ağa sağ tıklayıp Özellikler diyin. (Ethernet veya WiFi)
  • Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğini seçin ve tekrardan Özellikler diyin.

pastebin dns ile girme

Karşınıza küçük bir pencere gelecektir. Burada yapmanız gereken görselde olduğu gibi “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” seçeneğini seçmek ve ardından DNS adreslerini girmek olacaktır.

Görselde LEVEL 3 sunucularına ait DNS adresleri bulunmaktadır. Dilerseniz Pastebin DNS adreslerini girebilir veya kendi bildiğiniz adresleri girerek “Çıkarken ayarları doğrula” ve ardından Tamam butonuna tıklayın.

Tüm bu işlemlerden sonra tarayıcınızı açın ve Pastebin sitesine girmeyi deneyin. Muhtemelen siteye sorunsuz bir şekilde erişim sağlayabileceksiniz.

Bunun yanı sıra VPN programı kullanarakta siteye erişim sağlayabilirsiniz. Bilgisayarınızda VPN programı varsa açın ve aktif hale getirin ardından siteye girmeye çalışın.

Hiç bu tarz şeylerle uğraşamam diyorsanız Pastebin açma sitesi için Google arama motoruna Proxy yazarak karşınıza çıkan siteler arasında croxyproxy gibi popüler siteler aracılığıyla Pastebin sitesine erişim sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere pastebin açılmıyor sorunu çözüm yollarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Chrome bağlantınız gizli değil hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Chrome Bağlantınız Gizli Değil Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın