Page Fault in Nonpaged Area Hatası (Çözümü)

Windows bilgisayarınızda page fault in nonpaged area hatası alıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Page Fault in Nonpaged Area Hatası (Çözümü)

Windows bilgisayarlarda bazı kullanıcıların karşılaştığı page fault in nonpaged area hatası çözümü için doğru yerdesiniz. Yazımızda yer alan adımları uygulayarak bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Page Fault in Nonpaged Area Nedir?

Bilgisayarınızda page fault in nonpaged area uyarısı ile karşılaşıyorsanız RAM doluluğundan kaynaklı bir sorundur. Uzun süredir kullanmadığınız programlar veya son yüklediğiniz programlar buna sebebiyet verebilmektedir.

Bilgisayarınızda bu hata ile karşılaşıyorsanız çözümü için şu adımları izleyin;

  • Windows Ayarlar bölümüne girin.
  • Ayarlar bölümünün üst kısmında yer alan arama bölümüne “Gelişmiş sistem ayarlarını görüntüle” yazın.

Page fault in nonpaged area nedir

Karşınıza Sistem Özellikleri penceresi gelecektir. Burada üst sekmelerden “Gelişmiş” sekmesine gelin. Ardından Performans başlığı altında yer alan Ayarlar butonuna tıklayın.

Ayarlar butonuna tıkladığınızda yukarıda yer alan görselde olduğu gibi Performans seçenekleri adlı bir pencere daha açılacaktır. Bu pencerede Gelişmiş sekmesine gelin. Ardından Sanal bellek yazan kısımda yer alan Değiştir butonuna tıklayın.

Page fault in nonpaged area mavi ekran hatası çözümü

Buraya kadar doğru bir şekilde geldiyseniz işlemlere devam edelim. Açılan Sanal Bellek penceresinde en üst kısımda yer alan “Tüm sürücülerede disk belleği dosyası boyutunu otomatik yönet” seçeneğinin işaretini kaldırın.

Daha sonra aşağı kısımdan “Disk belleği dosyası yok” seçeneğini işaretleyin. Ardından hemen yanında bulunan Ayarla butonuna tıklayın. Karşınıza işleme devam etmek istiyor musunuz şeklinde bir uyarı penceresi gelecektir. Uyarı mesajını evet diyerek kapatın. Ardından tamam diyerek tüm pencereleri kapatabilirsiniz.

Yaptığınız tüm değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın. Bilgisayarınız yeniden açıldıktan sonra sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Bu yazımızda sizlere Windows kullanıcılarının karşılaştığı page fault in nonpaged area hatası çözümünden bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Windows 10 pin kaldırma nasıl yapılır bilmiyorsanız Windows 10 Pin Kaldırma (Resimli Anlatım) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın