Oppo Çağrı Yapılamadı Hatası – Nasıl Çözülür?

Oppo marka telefona sahipseniz ve rehberinizdeki birini aramak istediğinizde oppo çağrı yapılamadı hatası alıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Oppo Çağrı Yapılamadı Hatası – Nasıl Çözülür?

Oppo kullanıcısıysanız ve rehber listenizde herhangi birini aramaya çalıştığınızda oppo çağrı yapılamadı hatası mı alıyorsunuz? Bu sorun birçok nedenden kaynaklanabilmektedir.

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın.
  • Bağlantılar sekmesine gelin.
  • Mobil ağlar bölümüne girin.
  • Açılan pencereden SIM’e dokunun.

oppo 4.5g kapatma

Eğer telefonunuzun şebekesi 4.5G olarak ayarlı ise 3G olarak değiştirin. Eğer 3G olarak ayarlı ise 4.5G olarak değiştirerek bu sorundan kurtulmayı deneyin.

Sorun düzelmiyorsa telefonunuzun uçak modunda olup olmadığını kontrol edin. Telefonu uçak moduna aldığınızda Wi-Fi ve hücresel veri tamamen kapanmaktadır.

Telefonunuzun arama bölümüne gelin ve *#06# yazın. Eğer IMEI numaranızı görüyorsanız herhangi bir problem yoktur. Eğer göremiyorsanız bu tarz sorunlar yaşayabilirsiniz.

imei sorgulama e devlet

E-devlet üzerinden imei numaranızı sorgulatabilir doğru olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için IMEI Sorgulama adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sim kartınızın yuvasına toz kaçmış olabilir. Telefonunuzun sim kartınızı gördüğünden emin olun. Telefonunuzu tamamen kapalı konuma getirin.

Ardından sim kartınızı telefonunuzdan çıkarın. Kart yuvasını temizleyin. Sim kartınızı tekrardan takın ve telefonunuzu açın. Muhtemelen artık oppo çağrı yapılamadı hatası almayacaksınız.

Telefonunuzda yer alan kart yuvasından sim kartınız oynama yapmış olabilir veya yerinden çıkmış olabilir. Bu gibi bir durumda sim kartınızı göremeyeceği için herhangi bir çağrı işlemide yapamazsınız.

Yazımız içerisindeki ilk yöntem genellikle sorunu çözmede en etkili yoldur. Sizlerde ilk olarak şebeke değiştirme işlemini gerçekleştirin ve sonuç alıp almadığınızı kontrol edin.

Oppo alt tuş ayarları nasıl yapılır bilmiyorsanız Oppo Alt Tuş Ayarları – Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın