Net Framework 3.5 Yükleme Hatası Nedir? – Kesin Çözümü

Windows yüklü bir bilgisayar kullanıyorsanız ve net framework 3.5 yükleme hatası alıyorsanız yapmanız gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bu hatanın çözümü için neler yapabiliriz ve bu hata neden kaynaklanır merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyun.

Net Framework 3.5 Yükleme Hatası Nedir? – Kesin Çözümü

Windows üzerinde herhangi bir uygulamayı bilgisayarınıza yüklemek istediğinizde sizden ek paketler yükleminizi isteyebilir. Bu ek paketlerden biriside net framework 3.5 sürümü paketidir.
Windows bilgisayarınızda net framework 3.5 yükleme hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için öncelikle yapmanız gereken Denetim Masasını açmanız olacaktır.

Windows başlangıç sekmesinden Ayarlar bölümüne giriş yapın. Ayarlar bölümünden Uygulamalar sekmesine gelin.

net framework 3.5 nasıl yüklenir

Uygulamalar sekmesine giriş yaptıktan sonra sağ tarafta bulunan Programlar ve Özellikler bölümüne giriş yapın.

net framework hatası

Programlar ve Özellikler sayfasını açtıktan sonra sol menüden Windows özelliklerini aç veya kapat sekmesine tıklayın. Buradan .NET Framework 3.5 seçeneğinin işaretli olup olmadığını kontrol edin.

microsoft net framework yüklenmiyor

Eğer .NET Framework 3.5 seçeneği işaretli bir şekilde gözükmüyorsa kutucuğu işaretleyin ve tamam diyin.

Bilgisayarınızda daha önceden net framework 3.5 yüklü ise kurulum hatası alabilirsiniz. Windows bilgisayarınızda framework dosyalarının yüklü olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Windows bilgisayarınıza bir türlü net framework 3.5 dosyalarını yükleyemiyorsanız internet bağlantınızı kontrol edin. İnternet bağlantınız yoksa internet üzerinden herhangi bir indirme işlemi yapamazsınız.

Windows bilgisayarınız güncel değil ise net framework 3.5 ve buna benzer hatalar ile karşılaşabilmeniz mümkündür. Sağlıklı bir sistem için bilgisayarınızı güncel tutmanız gerekir.

Windows güncellemelerini düzenli olarak kontrol ederek bilgisayarınızı güncel tutabilirsiniz. Güncel olmayan sistemlerde bazı uyuşmazlıklar ve hatalar meydana gelebilmektedir.

Yukarıdaki adımları eksiksiz bir şekilde uyguladığınızda artık net framework kurulum hatası çözülecektir ve internet üzerinden indirilmek üzere hazır hale gelecektir.

Bu işlem net framework dosyalarını internet üzerinden indirmemizi sağlar. Tüm bu adımları uyguladığınızda artık net framework 3.5 yükleme hatası ile karşılaşmayacaksınız.

Yorum yapın