Microsoft Edge Açılmıyor (Çözümü)

Bilgisayarınızda microsoft edge açılmıyor ise çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Microsoft Edge Açılmıyor (Çözümü)

Bu yazımızda sizlere microsoft edge açılmıyor sorunu nasıl çözülür ondan bahsedeceğiz. Bu sorunu yaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Windows bilgisayarlarda bu tarz açılmama problemlerini çözmek için programları silip baştan temiz kurulup yapmak en etkili yoldur.

Tarayıcıyı açtığınızda Microsoft Edge yanıt vermiyor ise bilgisayarınızdan tamamen kaldırıp tekrardan yüklemeyi deneyin. Bunu yapabilmek için şu adımları takip edin;

  • Masaüstünde bulunan Edge simgesine sağ tıklayın.
  • Dosya konumunu açın seçeneğine basın.

microsoft edge dosya konumunu aç

Microsoft Edge tarayıcısının yüklü olduğu dizin karşınıza gelecektir. Microsoft Edge tarayıcısının kurulu olduğu dizine başarılı bir şekilde ulaştıysanız adımlara devam edelim.

microsoft edge yanıt vermiyor

Açılan pencerede yukarıdaki görselde olduğu gibi uygulama sürümü yazan klasöre çift tıklayarak içerisine girin. Ardından Installer adlı klasörüne çift tıklayın.

microsoft edge kaldırma

Installer klasörü içerisinde boş bir kısımda klavyenizden Shift tuşuna basılı tutarak sağ tıklayın. Ardından PowerShell penceresini buradan açın seçeneğine basın.

microsoft edge kalıcı silme

Buraya kadar herşey yolunda gittiyse karşınıza Powershell penceresi gelecektir. Bu pencere içerisine yazmamız gereken ufak bir kod parçası bulunmaktadır.

  • .\setup.exe -uninstall -System-level -verbose-logging -Force-uninstall

Yukarıda yer alan kodu dilerseniz elle yazabilir veya kopyalayıp Ctrl + V kombinasyonu ile PowerShell penceresine yapıştırabilirsiniz. Kodu eksiksiz ve doğru bir şekilde PowerShell penceresine yazdıktan sonra Enter tuşuna basarak işlemi tamamlayın.

Böylece bilgisayarımızdan Microsoft Edge tarayıcısını tamamen kaldırmış olduk. Edge’yi tekrardan bilgisayarınıza kurmak için Microsoft Store programı içerisinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere microsoft edge açılmıyor sorunu nasıl çözülür ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Windows arama çubuğu çalışmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için Windows Arama Çubuğu Çalışmıyor (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın