Mi Stick Kumanda Çalışmıyor (Çözümü)

Evinizde bulunan mi stick kumanda çalışmıyor ise çözümü için kumandayı televizyonunuz ile yeniden eşleştirin veya kumandanın pilini değiştirin.

Mi Stick Kumanda Çalışmıyor (Çözümü)

Bu yazımızda sizlere mi stick kumanda çalışmıyor sorunu nasıl çözülür ondan bahsedeceğiz. Evinizde Mi Stick markasına ait kumanda bulunuyorsa ve çalışmıyorsa çözümü için yazımızın devamındaki adımları takip edin.

Kumandanızın Pilini Değiştirin

Kumandanın çalışmaması genellikle pilin tükenmesinden veya zayıflamasından kaynaklanır. Böyle bir durumda kumandanın pil bölmesinin kapağını açın ve kullanılmamış yeni pil ile değiştirin.

Kumandanızı Mi Stick ile Eşleştirin

Kumandanız yeni pil takmanıza rağmen çalışmıyorsa Mi Stick kutusu ile eşleştirmeyi deneyin. Eşleştirme işlemi için şu yolu izleyin;

  • Mi Stick’inizi televizyonun HDMI girişine takın ve prize bağlayın.
  • Televizyonunuzda Ayarlar kısmından girişi HDMI olarak seçin.
  • Kumandadaki “Giriş” veya “Source” düğmesine basarak Mi Stick’i kontrol ettiğinizden emin olun.

mi stick kumanda eşleşmiyor

Mi Stick kumandasının “Giriş” ve “Güç” düğmelerine aynı anda basılı tutun. LED ışığı yanıp sönmeye başlayacak ve eşleşme işlemi başlayacaktır. İşlem tamamlandığında LED sabit bir şekilde yanacaktır.

Kumandanızı Kontrol Edin

Mi Stick kumandanızın üzerinde yer alan tuşların bir kısmı çalışmıyorsa fiziksel bir sorun olabilir. Kumandayı çok fazla kullandıysanız zamanla tuşlar yıpranmış olabilir veya aralarına kir dolmuş olabilir.

Kumanda üzerinde yer alan çalışmayan tuşları hafifçe bastırarak temizlemeyi deneyin. Daha sonra tuşların çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Fabrika Ayarlarına Dönme

Yazımız içerisinde yer alan çözüm yolları hiçbir işe yaramadıysa son çare olarak Mi Stick cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin. Bunu yapmak için;

  • Ayarlar menüsünden “Cihaz Hakkında” veya “Sistem” bölümüne gidin
  • “Fabrika Ayarlarına Sıfırla” seçeneğini bulun.

Bu işlem Mi Stick cihazınız içerisinde yer alan kişisel verileri ve ayarları silecektir. Bu durumu göze alarak bu işlemi gerçekleştirmenizde fayda vardır. Eğer içerisinde önemli bilgileriniz bulunuyorsa fabrika ayarlarına dönmeden önce mutlaka başka bir yere yedek almayı unutmayın.

Bu yazımızda sizler için mi stick kumanda çalışmıyor sorununun çözüm yollarına değindik. Konu hakkında eğer varsa görüşleriniz yorumlar kısmında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Mi Box kumanda çalışmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için Mi Box Kumanda Çalışmıyor (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın