Metin2 3D Graphics Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda metin2 3d graphics hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için adım adım yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Metin2 3D Graphics Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda Metin2 oyununu açmak istediğinizde karşınıza metin2 3d graphics hatası şeklinde bir pencere çıkıyorsa çözümü için doğru yerdesiniz. Bu sorunu ortadan kaldırmanız adına sizler için yazımızı hazırladık.

Öncelikle oyunu açmak istediğinizde “Sorry, your system does not support 3D graphics, please chech your hardware and system configeration then try again.” hata penceresini görüyorsanız şu adımları izleyin;

  • Masaüstüne gelin.
  • Oyununun kısayoluna sağ tıklayın.
  • Dosya konumunu aç diyin.

Yukarıdaki adımlar oyunun kurulu olduğu dizine ulaşmak içindir. Oyunun kurulu olduğu dizin yolunu biliyorsanız Bilgisayarım içerisinden de ulaşabilmeniz mümkündür. Oyunun kurulu olduğu klasör içerisinde Config.exe dosyasını bulun.

Metin2 Log Hatası

Metin2 klasörü içerisindeki Config.exe dosyasına çift tıklayarak çalıştırın. Karşınıza oyunun ayarlarını değiştirebileceğiniz yukarıdaki görseldeki gibi bir pencere gelecektir. Bu kısımda öncelikle Çözünürlük kısmını 1024×768 olarak ayarlayın. Ardından Ekran Modu kısmını Tam Ekran olarak seçin ve aşağıda yer alan OK butonuna tıklayarak ayarları kapatın.

Bu adımları tamamladıktan sonra Metin2 oyununu açmayı deneyin ve oyunun sorunsuz açıldığını göreceksiniz. Böylece karşınıza çıkan metin2 log hatası ortadan kalkmış olacaktır.

Eğer tüm adımlara rağmen sorun düzelmiyorsa çözünürlük kısmını kendi monitörünüzün çözünürlüğüne uyacak şekilde veya daha farklı çözünürlük seçerek sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Dipnot olarak bir bilgi düşmemiz gerecek olursa bilgisayarınızın görüntü sürücünüzün yani ekran kartınızın güncel olup olmadığını kontrol edin. Çünkü bu tarz hatalar genellikle ekran kartının güncel olmamasından kaynaklı ortaya çıkmaktadır.

Böylece sizlere metin2 3d graphics hatası nasıl çözülür elimizden geldiğince aktarmış olduk. Bu hata özelindeki düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Metin2 oyununda dolunay kılıcının nereden düştüğünü bilmiyorsanız Metin2 Dolunay Nerden Düşer? (Resimli Anlatım) başlıklı yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Yorum yapın