Lost Ark Connection Time Out Hatası – Nasıl Çözülür?

Lost Ark oyununa giriş yapmaya çalışırken lost ark connection time out hatası alıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Lost Ark Connection Time Out Hatası – Nasıl Çözülür?

Bilgisayarınızda Lost Ark oyunu yüklüyse ve oyuna giriş yaparken lost ark connection time out hatası yaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

  • Bilgisayarınızda yüklü olan Steam programını açın.
  • Kütüphane sekmesine gelin.
  • Sol kısımda yer alan arama çubuğuna “Lost Ark” yazın.
  • Sağ tıklayıp Özellikler penceresini açın.

lost ark dosya doğrulama

Lost Ark özellikler penceresini başarılı bir şekilde açtıysanız Yerel Dosyalar sekmesine tıklayın. Burada yer alan “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” butonuna tıklayın.

Oyunun dosya boyutu oldukça yüksek olduğu için dosya bütünlüğünü doğrulama işlemi biraz zaman alabilir.

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Steam programı içerisinden oturumunuzu kapatın ve ardından tekrardan hesabınıza giriş yapın.

Steam hesabınıza giriş yaptıktan sonra oyuna girmeye çalışın ve lost ark connection time out hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Lost Ark oyununu hangi sunucuda oynuyorsanız o sunucunun durumunu kontrol edin. Bunun için yapmanız gereken Server Status | Lost Ark adresini ziyaret etmek olacaktır.

Oyunun sunucu durumlarını bakımda mı yoksa dolu mu vb. bilgileri yazımız içerisindeki internet adresine giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

İnternet bağlantı hızınızı kontrol edin. Bunun için Google arama motoruna “internet hız testi” yazmanız yeterli olacaktır. Karşınıza birden fazla test yapmanızı sağlayan site çıkacaktır.

Eğer internet bağlantı hızınızda yavaşlama varsa modeminize reset atarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Modeminizi kapatın ve 1 dakika kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Modem üzerindeki tüm ışıklar yandıktan sonra oyuna giriş yapın ve lost ark connection time out hatası yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Lost Ark oyununda 10027 hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Lost Ark 10027 Hatası Neden Kaynaklanır? – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın