LOL Oyna Tuşuna Basınca Açılmıyor (Çözümü)

Bilgisayarınızda lol oyna tuşuna basınca açılmıyor ise çözümü için yapmanız gerekenleri yazımız içerisinde detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

LOL Oyna Tuşuna Basınca Açılmıyor (Çözümü)

Bu yazımızda lol oyna tuşuna basınca açılmıyor sorununu inceleyeceğiz. Bu sorunu yaşıyor ve çözüm yolunu arıyorsanız tam yerindesiniz demektir.

League of Legends Client’i içerisinde oyna butonuna tıkladığınızda bir tepki vermiyorsa şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Client’i kapatıp tekrardan başlatmayı deneyin.
  • Oyuna sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.
  • Bilgisayarınızda %temp% dosyalarını silmeyi deneyin.

İlk olarak Riot Games Client’i tamamen kapatın. Arka planda açık olmadığından emin olun. Bunu teyit etmek için ctrl + alt + delete tuşları ile görev yöneticisine gidin ve işlemler kısmında Client’in açık olup olmadığına bakın.

Riot Games Client’i tamamen kapattıktan sonra tekrardan açmayı deneyin. Ardından League of Legends penceresinde oyna butonuna tıklayın. Muhtemelen sorun düzelmiş olacaktır.

Eğer hâla LoL açılmıyor ekran gelmiyor ise oyunu yönetici olarak çalıştırmayı deneyin. Bunu yapabilmek için şu adımları izleyin;

  • Masaüstüne gelin.
  • Client’e sağ tıklayın.
  • Yönetici olarak çalıştır diyin.

Bu adımları takip ederek Riot Games Client’i yönetici olarak başlatmış olacaksınız. Yönetici olarak başlattığınız Client içerisinden oyna butonuna tıklayarak sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

Son olarak her iki çözüm yoluda işe yaramadıysa bilgisayarınızda yer alan %temp% dosyalarını silmeyi deneyebilirsiniz. Bu dosyaları silmek için şu yolu izleyin;

  • Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın.
  • Pencereye %temp% yazın ve tamam diyin.

LoL açılmıyor ekran gelmiyor

Açılan klasörde yer alan tüm dosyaları silin. Dosyaları silme işlemini bitirdikten sonra Riot Games Client’i açın ve League of Legends oyununa girmeye çalışın. Muhtemelen sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Böylece lol oyna tuşuna basınca açılmıyor konusunu üç farklı çözüm yolu ile bitirmiş olduk. Bu sorun ile alakalı görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

League of Legends oyununda onarılıyor hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için LOL Onarılıyor Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın