Kulaklık Alanını Kapatmayın Hatası (Çözümü)

Xiaomi akıllı telefonlarda yaşanan kulaklık alanını kapatmayın hatası nasıl çözülür bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Kulaklık Alanını Kapatmayın Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda Xiaomi akıllı telefon kullanıcılarının yaşamış olduğu kulaklık alanını kapatmayın hatası konusuna değineceğiz. Sizlerde Xiaomi telefonunuzda bu hata ile karşılaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Xiaomi akıllı telefonunuzun ekranında “Kulaklık alanını kapatmayın” şeklinde siyah bir uyarı penceresi görüyorsanız endişelenmenize gerek yok. Bu durumu çözmek için şu adımları izleyin;

  • Telefonunuzun ön yüzeyinde yer alan sensörleri temizleyin.
  • Telefonunuzun Cep Modu ayarını kapalı tutun.

Öncelikle Xiaomi telefonunuzun ön kısmında yer alan kameranın yanında yer alan sensörleri temizlemeyi deneyin. Bu kısım tozlanmış veya kirlenmiş olabilir. Kirli veya tozlu olduğu durumlarda kulaklık alanını kapatmayın şeklinde uyarı penceresi görebilirsiniz.

Telefonunuzun sensörlerini temizlediğiniz hâlde bu hatayı almaya devam ediyorsanız ayarlar bölümüne giderek Cep Modu özelliğini kapatın. Bu özellik kulaklık alanını kapatmayın uyarısı almanıza neden oluyor olabilir.

  • Xiaomi telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Kilit Ekranı sekmesine gelin.
  • Gelişmiş Ayarlar bölümüne gidin.

Xiaomi kulaklık alanını kapatmayın uyarısı nasıl kapatılır

Gelişmiş Ayarlar kısmında Cep modu özelliğini göreceksiniz. Eğer sizin Xiaomi telefonunuzda bu özellik açık ise kapalı duruma getirin. Bu özelliği kapattığınızda sorun düzelmiş olacaktır.

Eğer Cep modu özelliğini bu adımları takip ederek bulamadıysanız Ayarlar bölümünde arama kısmına “Cep modu” yazarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Böylece kulaklık alanını kapatmayın hatası konusuna çözüm yolları ile beraber değinmiş olduk. Bu hata ile alakalı bilgi ve tecrübelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Xiaomi akıllı telefonunuzda keşfet özelliğini kapatmak istiyorsanız Xiaomi Keşfet Kapatma (Resimli Anlatım) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın