It seems you are not logged in Hatası (Çözümü)

Web sitesine veya bir uygulamaya giriş yaparken It seems you are not logged in hatası alıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

It seems you are not logged in Hatası (Çözümü)

Herhangi bir uygulamaya giriş yaparken veya bir web sitesinde oturum açmak istediğinize It seems you are not logged in hatası alıyorsanız nedenlerini ve çözümü için yapmanız gerekenleri yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

İnternet ortamında bu hata ile karşılaşan kullanıcılar genellikle bu hatayı neden aldıklarını sorgulamaktadırlar. It seems you are not logged in hata mesajı ile karşılaşmanızın olası nedenleri şu şekildedir;

  • Uygulamada veya web sitesinde oturumunuz sonlanmış olabilir.
  • Oturum açarken kullanıcı adınızı veya şifrenizi yanlış giriyor olabilirsiniz.
  • Uygulama veya websitesi sunucularından kaynaklı geçici sorunlar olabilir.
  • Kullanmış olduğunuz tarayıcınızla alakalı sorunlar olabilir.

Bu hata mesajının olası nedenleri arasında ilkiyle başlayalım. Bir uygulamada veya web sitesinde uzun süredir oturumunuz açık kalmış ise çeşitli güvenlik nedenlerinden dolayı oturumunuz sonlanmış olabilir.

Yani açmış olduğunuz oturum kapanmış olabilir. Bu nedenle It seems you are not logged in yazısı ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Çözümü için tekrardan oturum açmayı deneyebilirsiniz.

Bir diğer olası nedeni ise oturum açarken kullanıcı adınızı veya şifrenizi yanlış giriyor olabilirsiniz. Büyük küçük harf uyumuna dikkat ederek doğru ve eksiksiz bir şekilde oturum açma işleminizi tekrardan gerçekleştirebilirsiniz.

Oturum açmak istediğiniz uygulama veya sitenin sunucularında geçici sorunlar meydana gelmiş olabilir. Bu gibi durumlarda farklı bir zaman diliminde tekrardan oturum açmayı deneyebilir sorunun giderilip giderilmediğini kontrol edebilirsiniz.

Son olarak kullanmış olduğunuz tarayıcınızla alakalı sorun olabilir. Tarayıcınızın çerezlerini ve geçmişini temizleyerek sorunu çözmeye çalışabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları takip edin;

  • Google Chrome tarayıcınızı açın.
  • Sağ üst köşeden üç noktaya basın.
  • Ayarlar bölümüne girin.
  • Gizlilik ve Güvenlik sekmesine gelin.
  • Tarama verilerini temizle seçeneğine tıklayın.

chrome çerez temizleme

Tarama verilerini temizle seçeneğine tıkladığınızda karşınıza ufak bir pencere açılacaktır. Burada yukarıdaki görselde olduğu gibi zaman aralığını Tüm zamanlar olarak ayarlayıp ardından tüm kutucukları işaretledikten sonra Verileri temizle butonuna tıklayın.

Bu yazımızda sizlere It seems you are not logged in hatası olası nedenlerinden ve çözümü için neler yapabileceğinizden bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Bilgisayarınızda ip yapılandırma hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için İp Yapılandırma Hatası Nasıl Çözülür? (Resimli Anlatım) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın