iPhone PDP Kimlik Doğrulama Hatası Nasıl Çözülür?

iPhone cihazınızda pdp kimlik doğrulama hatası yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

iPhone PDP Kimlik Doğrulama Hatası Nasıl Çözülür?

iPhone cihazınızda hücresel veri ile internete bağlanmak istediğinizde pdp kimlik doğrulama hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için aşağıdaki adımları takip edin.

  • Cihazınızı yeniden başlatarak sorunu çözmeye çalışın.
  • Telefonunuzu kısa süreliğine uçak moduna alın.
  • Ağ ayarlarınızı sıfırlamayı deneyin.

Hücresel veri ile internete bağlanmaya çalıştığınızda iPhone hücresel veri açık ama internete giremiyorum diyorsanız telefonunuzu yeniden başlatmak etkili bir yol olabilir.

pdp kimlik doğrulama hatası iphone

iPhone cihazınızı uçak moduna alın ve 10 saniye kadar bekledikten sonra uçak modundan çıkın. Sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

iPhone şebeke az çekiyor diyorsanız cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yolu izleyin.

  • Ayarlar bölümüne gelin.
  • Genel sekmesine girin.
  • Sıfırla kısmına dokunun.
  • Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğini seçin.

Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde kayıtlı olan ağlarınız silinecektir. Daha sonra hücresel veri ile internete bağlanmaya çalışın ve SIM kart Takılı Servis Yok iPhone problemi ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Hattınızda internet paketi olup olmadığını kontrol edin. Eğer paketinizin süresi dolmuş ise veya paketiniz yok ise pdp kimlik doğrulama hatas iphone gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

iPhone cihazınızda şebeke az çekiyor ise bu tarz sorunlar yaşayabilirsiniz. Böyle bir durumda hücresel verinizin daha güçlü sinyal aldığı bölgeye gitmeyi deneyin.

Son olarak iPhone cihazınızda takılı olan Sim kartınızı çıkarın ve tekrardan takmayı deneyin. Sim kartınız yuvadan çıkmış veya zarar görmüş olabilir.

Sim kartınızı taktığınız yuva tozlanmış olabilir. Yuvaya üfleyerek içerisinde bulunan tozları temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Sim kartınızın zarar gördüğünü düşünüyorsanız yeni bir sim kart alarak sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Cihazınızda donanımsal bir sorun yaşıyorsanız iPhone Servisi ve Onarımı adresinden destek alabilirsiniz.

iPhone fotoğraf aktarma sorunu nasıl çözülür öğrenmek için iPhone Fotoğraf Aktarma Sorunu [Çözümü] başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın