iPhone Otomatik Parlaklık Kapatma (Kolay Yöntem)

iPhone cihazınızın ekran parlaklığını manuel olarak ayarlamak istiyorsanız yazımız içerisindeki iphone otomatik parlaklık kapatma işlemini uygulayın.

iPhone Otomatik Parlaklık Kapatma (Kolay Yöntem)

iPhone ekran parlaklığı kendi kendine değişiyor sorunu mu yaşıyorsunuz? Bu yazımızda yer alan kolay yöntem sayesinde bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

iPhone otomatik parlaklık kapatma nasıl yapılır diye soracak olursanız aşağıdaki yolu izleyin.

  • Ayarlar bölümüne gidin.
  • Genel > Erişilebilirlik yolunu izleyin.
  • Ekran ve Metin Puntosu bölümüne gelin.
  • Otomatik parlaklık özelliğini kapalı konuma getirin.

iphone parlaklık ayarı

Bu işlemi gerçekleştirdiğinize artık iPhone cihazınızda ekran parlaklığı otomatik olarak yükselip azalmayacaktır.

Eğer bu ayarı bulamadıysanız Ayarlar bölümünün en üst kısmında yer alan arama penceresine “Otomatik parlaklık” yazın.

Otomatik parlaklığı açık tutmanız pil ömrü açısından olumludur. Çünkü sizin kullanma davranışınıza göre sistem otomatik olarak ekranınızın parlaklık seviyesini ayarlamaktadır.

Otomatik parlaklığı açık tutarsanız pil ömrünü uzatmış olursunuz. Telefonda yaptığınız işlemlere göre ekran parlaklığı azalır veya düşer böylece pilden tasarruf sağlarsınız.

iPhone Ekran Parlaklığı Ayarlama (Manuel)

iPhone cihazınızda ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlıyabileceğiniz gibi manuel olarakta ayarlayabilmeniz mümkündür. Peki bunu nasıl yapabiliriz diyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

  • Ayarlar bölümüne gelin.
  • Ekran ve Parlaklık sekmesine dokunun.
  • Parlaklık yazısının altında yer alan seviyeyi ayarlayın.

iphone manuel ekran parlaklığı ayarlama

iPhone telefonunuzun parlaklık seviyesini manuel olarak böylece gerçekleştirebilirsiniz. Telefonun parlaklık seviyesini en yükseğe ayarlarsanız belirli bir süre sonra göz yorgunluğuna sebebiyet verebilir.

Telefonunuzun ekranı gözünüzü yormaması açısından seviyeyi ortaya veya ortadan daha az bir yere çekmeniz yeterli olacaktır.

iPhone cihazınızın ekran parlaklığını manuel olarak ayarladığınızda iphone ekran parlaklığı kendi kendine değişiyor probleminden de kurtulmuş olursunuz.

Daha fazla bilgi için Apple Support sitesini ziyaret edebilir iPhone cihazınız hakkında daha detaylı inceleme yapabilirsiniz.

iPhone kamera ayarları sıfırlama nasıl yapılır bilmiyorsanız Iphone Kamera Ayarları Sıfırlama – Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın