Iphone Fotoğraf Yükleme Hatası – Kesin Çözümü

Iphone cihaza sahipseniz internet üzerinden veya Whatsapp üzerinden gönderilen medya dosyalarını indirirmek iphone fotoğraf yükleme hatası yaşıyorsanız yazmızın devamını okuyun.

Iphone Fotoğraf Yükleme Hatası – Kesin Çözümü

Whatsapp üzerinden gelen fotoğraf ve videoları indirirken veya internet üzerinden herhangi bir görseli indirmek istediğinizde iphone fotoğraf yükleme hatası ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

  • Ayarlar > Wifi yolunu izleyin.
  • İnternete bağlı olup olmadığınızı kontrol edin.
  • Ayarlar > Cihaz ismi > iCloud > Fotoğraflar bölümüne giriş yapın.
  • Fotoğraf yayınım’a yükle seçeneğinin aktif olup olmadığını kontrol edin.

iphone fotoğraf yüklenirken bir hata oluştu

Fotoğraf yayınım seçeneği iOS işletim sistemine sahip cihazınızın şarj seviyesi %20’nin altında ise otomatik olarak devre dışı kalır. Bu eylemin gerçekleşmesinde ki neden pil ömründen tasarruf elde etmektir.

iOS cihazınızın depolama alanını kontrol edin. Eğer dolu ise kullanmadığınız veya gereksiz uygulamaları cihazınızdan kaldırarak telefonunuzun hafızasında yer açın.

Eğer iOS cihazınızın depolama alanı dolmuş ise iphone fotoğraf yüklenirken hata oluştu vb. sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu gibi bir durumda depolama alanında yer açmak en etkili çözüm yolu olacaktır.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa cihazınızın yeniden başlatın ve herhangi bir medya dosyasını indirmeye çalışın. Iphone fotoğraf yükleme hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

iPhone cihazınızda farklı sorunlar yaşıyorsanız Apple Destek sayfasından Apple topluluğuna yaşadığınız sorunlarınızı dile getirebilirsiniz.

Iphone wifi güvenlik zayıf hatası yaşıyorsanız çözümü için iPhone Wifi Güvenlik Zayıf Hatası Çözümü başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın